‘Bisikletle arabama çarptı, ben de bıçakladım’ Japon turistin katil zanlısı konuştu

Perşembe, 12 Eylül 2013 11:33

katil-zanlisi-japon-turisti-oldurdukten-sonra-tecavuz-etmis-zdmGöreme beldesinde bir Japon turistin öldürülmesi, diğerini de yaralanması olayıyla ilgili iki önemli gelişme yaşandı. Bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, dün gece bir gözaltı daha oldu.

Gözaltına alınan Mustafa Volkan Dilaver isimli zanlı, sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildi.

Zanlı, “Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yok etmek amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından tutuklandı.

Mustafa Volkan Dilaver, Nevşehir Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

JAPON GAZETECİLERE SALDIRI
Adliyeden çıkarılışı sırasında Türk ve Japon gazetecilere saldıran zanlının yakınları, pet şişe fırlattı.

Polisin engellemekte yetersiz kaldığı olayda, bazı Japon gazeteciler darp edildi.

‘ARABAMA ÇARPTILAR, BEN DE BIÇAKLADIM’
Öte yandan, olayla ilgili olarak dün gece Fatih U. isimli bir kişi daha gözaltına alındı. Emniyet’e götürülen zanlı sorguya alındı.

24 yaşındaki zanlının suçunu itiraf ettiği öne sürüldü. Zanlının, ”Çarşıda geziyordum. Bisikletle otomobilime çarptılar. Tartıştık, bıçakladım. Kanı görünce kendimden geçtim sonrasını hatırlamıyorum” dediği öğrenildi.

Göreme beldesi Zemi Vadisi’nde yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu, önceki gün öğleden sonra bıçaklı saldırıya uğramıştı.

Olayda Kurkiharac’i hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.