Birleşik Dünya Kolejleri hakkında her şey!

Pazar, 3 Mart 2013 21:18

Dipnot.tv canlı yayınlarından Farklı Sesler programında, Birleşik Dünya Kolejleri (UWC) hakkında tüm merak ettiğiniz sorular, yurt dışına giden öğrencilerle ve Türkiye Milli Komitesi’nden Metin Örsel ile konuşuldu.

Her biri Dünya’nın farklı köşelerinden dünya barışı, kültürel kaynaşma, bireysel ve toplumsal farkındalık ve sorumluluk amaçlarıyla bir araya gelmiş; dilleri, inançları, yetenekleri ve yaşam tarzları birbirinden çok farklı insanları buluşturan Birleşik Dünya Kolejleri’ne dair merak ettikleriniz, Farklı Sesler canlı yayınındaydı.

Soğuk savaş döneminde, savaşın izlerini silmek için Alman eğitimci Kurt Hahn tarafından kurulan okula, lise 3 ve lise 4 öğrencileri, eğitimlerini dünyanın 12 ülkesinde devam etmek için başvurabiliyor.

Not ortalaması olarak 5 üzerinden 3′ü sınır kabul ettiklerini söyleyen Metin Örsel, buna ek olarak gidecek kişi, sosyal olmasının, gönüllü hizmetlerde bulunmuş olmasının tercih sebebi olduğunu, seçimleri liyakat bazında yaptıklarını söyledi. Örsel, adayların internet sitelerinden başvuru formu doldurmaları ve bir hafta sonlarını sınavlar için ayırmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına katılmak ve düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip edebilir ve canlı yayınlar sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz.

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay