Bir tweetle Türkiye rekoru kırdı

Pazartesi, 11 Ağustos 2014 10:51

Üniversiteli Alaattin Çağıl’ın “Köpekleri sevmeyen insanlara güvenmem. Fakat bir köpek bir insanı sevmezse, o köpeğin hislerine güvenirim” tweet’i 71 bin kişi tarafından retweet yapılarak Türkiye rekoru kırdı.

İzmir’de sosyal medya danışmanlığı yapan üniversiteli Alaattin Çağıl’ın attığı bir tweet yaklaşık 71 bin kişi tarafından retweetlendi, 85 bin kişi favorilerine ekledi. Türkiye retweet rekoru kıranİzmirli genç, sosyal medyanın yeni fenomeni oldu.

Yaşar Üniversitesi Gıda Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Alaattin Çağıl geçtiğimiz günlerde “Köpekleri sevmeyen insanlara güvenmem. Fakat bir köpek bir insanı sevmezse, o köpeğin hislerine güvenirim” diye tweet attı. Aynı zamanda sosyal medya uzmanı ve danışmanı olan Çağıl’ın attığı tweet yaklaşık 71 bin kişi tarafından retweetlendi, 85 bin kişi de favorilerine ekledi.

Screen Shot 2014-08-11 at 10.50.02 AM

“Ben de beklemiyordum”

Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Alex’in attığı ve 60 bin kez retweet edilen veda mesajını geçerek Twitter’da yeni retweet rekoru kıran Çağıl’ın 500 bine yakın takipçisi var. Hayvanseverliği ile tanınan Çağıl attığı tweetle ilgili şunları söyledi:

“Hayvanlarla aramda çok farklı bir ilişki var. Özellikle köpeklerle. Bu mesaj’da böyle çıktı. Sonrasında twitter’dan attığım mesaj rekoru getirdi. Söz gerçekten de derin anlamı olan bir söz.”

Yazdığı tweetin bu kadar çok retweet edilmesini kendisinin de beklemediğini belirten Çağıl, “Rekor için yapılmış bir hareket değildi. Kendiliğinden gelişti. Yani açıkçası ben de bu ölçüde patlama beklemiyordum. Attığım mesajın karşı tarafça anlaşılması ve etkileşim olması bu işin en zevkli yanı” dedi.

Kaynak: Diken