Bir müptelanın hikayesi…

Salı, 23 Eylül 2014 09:48

Bonzai gençleri bir bir avlamaya devam ediyor. Ali Mendillioğlu, esrar ile başlayan Bonzai ile devam eden bir müptelanın hikayesini Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Esrarla Tanışma

16 yaşındaydım. Annemle babam ben 12 yaşındayken ayrıldı. Liseye geçtiğim yıl annemle babam arasında maddi konularda köprü oldum. Babamdan parayı alır anneme getirirdim. Babam tekstil işi yaptığı için 3 ay işi olmadığı zamanlar olabiliyordu. İş olmadığı zamanlar üstümdeki baskının arttığı zamanlardı. İş yoksa para yok, para yoksa anneyle kavga vardı. Annem ‘parayı almadan gelme, git babanda yat’ derdi.

Bir Sevdiğim Vardı Beni Ayakta Tutan

Tam bu zamanlarda 9 ay sevgili olduğum kızdan ayrılınca psikolojim bozulmuştu. Aynı mahallede oturanlardan oluşan bir arkadaş grubum vardı can ciğer olduğumuz dört kişilik. Bu arkadaşlarımdan biri esrarı önceden denemiş, arada sırada içerdi ve bunu bize anlatırdı. Bunu anlatırken mahalledeki abilerimiz de içiyor derdi. Bizim için idol olan abilerimizde içiyorsa bizim içmememiz için ne engel olur ki?

Annemle babamın boşandığını söylemiştim. Bakmayın arkadaş ortamlarında bu sohbetler dillendirilmez ama hepimiz biliriz evli gibi gözüken anne babalarında çoğunun evde birbiriyle bağları kopmuştur. Siz buna isterseniz gizli boşanma deyin.

Tam bu sorunların tavan yaptığı bir zamanda kullanan arkadaşımıza esrar alabilecek tanıdığı olup olmadığını sorduk. Ayarlarım dedi. Saat 20.00’de sevdiğimin okuduğu okulun karşısında bulunan sitelerin içinde takıldığımız çardağa gittik ve içtik.

İlk içtiğimizde öksürmeler falan oldu. Sonra hep birlikte oturup bir yerlere odaklandık. Esrarın özelliği mayıştırmak ve bir yere odaklandırmak(kilitlemek). Bir arkadaş sokak lambasına kilitlenmemizi söyledi hepimiz ışığa kilitlendik. Işığa bakarken kız arkadaşımı düşünüyordum ama hüzünlü düşünceler değildi, güzel hayaller kuruyordum. Bir arkadaşımız gözünü kısarak bakıyor ve bize ışığın yansımasının sonsuzluk olduğunu söylüyordu. Sonra hepimiz başladı.

Kafamız açılınca evlere gittik. Yolda kendi kendime “vay anasını be daha demin sorunlarımı unutmuştum, şimdi yine sorunlarım kafamda” diyerek kendimle konuşarak evime gittim.

Kimyasalla Karşılaşma

Ramazan bayramıydı. 14 arkadaş Taksim’de kulübe eğlenmeye gidelim dedik. Tabi mahallemizde bizden önce kulübe gidenler herkesin patladığını haplanıp gittiğini anlatırdı. Biz ilk kez gideceğimizden kafamızda böyle bir şekil oluşmuş.

Hap atmalıyız dedik ve hapları alıp bir arkadaşa verdik. Kulübe girmeden 15 dakika önce attık, üstüne birayı içince kuvvetli bir asitle birlikte hap patladı ortamdan ve hapın etkisinden kaynaklı sahnede oynayan insanlar olduk. Sonra kulüpten çıktık.

Hapın kafası geçerken duygusala bağlayıp birbirimize kardeşimsin, birlikte yaşlanacağız gibi kelimeler söyledik ve kafamız geçince eve geldik.

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play