Bir internet efsanesi: “Çinli koca estetikli eşini kandırıldım diyerek boşadı” haberi yine hortladı!

Çarşamba, 13 Kasım 2013 19:52

Geçen yıl bir çok internet haber sitesinde yer alan Çin’li koca “çocuğum çirkin doğdu, benim olamaz” deyip estetikli eşini boşadı haberi bu yıl yine haber sitelerine malzeme oldu. Bu haber ilk olarak 2004 yılında internette resimsiz olarak dolaşmaya başlıyor. İşte Güney Afrika’nın bir haber sitesinde yayınlanan 2004 tarihli o haber: Tıklayın  

Haber daha sonra çeşitli zamanlanda yeni fotograflar eklenerek sunulmaya devam ediyor. Haber kimse tarafından doğrulanamıyor. Daha önceki haberlerde tek bir çocuktan bahsedilirken bu yıl tekrar hortlayan haberde şimdi 3 çocuklu bir aile fotoğrafı yer alıyor. Bu çelişkinin dışında başka bir haberde ise estetik olduğu ileri sürülen eşin fotoğrafı olarak sunulan fotoğrafın Tayvan’daki bir estetik kliniğinin reklam fotoğrafı olduğu iddia ediliyor.

Jian Feng

 

Efsane habere göre Jian Feng adında Çin’li bir adam ilk çocukları doğduktan sonra “çocuk çok çirkin. Bu benim çocuğum değil, beni aldattın” diyerek karısına boşanma davası açıyor. Karısı adama, tanışmadan önce 100 bin dolarlık bir estetik operasyon geçiridiğini itiraf ediyor. Jian Feng boşanma davasını açıyor ve bir de kandırıldım diyerek 120 bin dolar tazminat talep ediyor ve davayı kazanıyor.

efsane haber

Bu habere referans olarak gösterilen Irish Times gazetesinde ise böyle bir haber bulunamıyor. Geçen yıl Ekim ayında Internet sitelerine düşen haber, bu yıl yine bir çok haber sitesince yeniden sunulmaya devam ediyor.