Bir Endülüs Şehri Sevilla

Çarşamba, 25 Mart 2015 10:08

Sevilla, İsaac Albaniz’in adına beste yaptığı şehir… “Seville” piyano için yazılmış olmasına rağmen gitar uyarlaması daha meşhur.

Bu şehirde ne kadar yeteneksiz olursanız olun şiirler yazmaya başlayacaksınız. Herkesin her daim çok bakımlı ve şık olduğu, Plaza de San Francisco’da başka bir dünyada olduğunuzu sandığınız güzel ve küçük şehir Sevilla’dan emin olun dönmek istemeyeceksiniz! Eğer gece hayatını seviyorsanız mutlaka Triana’ya gitmelisiniz. Buranın gece hayatı gibisi yok. Küçük avlularda yapılan flamenko gösterilerinde ayakların nasıl bu kadar hızlı hareket ettiğine ve gitar çalan ellerin nasıl kaybolduğuna şaşırıp kalacaksınız.

otel dıs cepheBu güzel Şehirde Hotel Alfonso XII’de kalmanızı öneririz. Tarihi Santa Cruz bölgesinin kenarında, “Reales Alcazares” sarayının yanında yer alan Hotel Alfonso XIII, İspanya’nın en prestijli otellerinden biri. Otelde fıskiye ile donatılmış tipik bir bahçe avlusu, açık yüzme havuzu ve spor salonu var. Harika yemekler tadacağınız için özellikle spor salonuna çok ihtiyacınız olacak!

Alfonso XIII’ün tasarımında Arap tarzı kemerler ve seramik karolar bulunuyor. Eee ne de olsa Endülüs bölgesi! Odalar ayrı ayrı dekore edilmiş ama hepsi konforlu.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 209. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play