Bir Dünya Başkenti: Londra

Perşembe, 2 Ekim 2014 15:21

Londra, her ne kadar Birleşik Krallık’ın başkenti olsa da sokaklarında her ırktan ve milletten insanı gördüğünüz, 300’den fazla dilin konuşulduğu dünyanın en özgür ve kozmopolit kenti.

fosteraldwychHiç tanımadığınız insanlarla karşılıklı saygı içerisinde beraber yaşamak,

Harika restoranlarda canınızın istediği her dünya yemeğinden tadabilmek,

Sanata ve sanatçıya saygı duymak,

Yetenekli müzisyenleri ile kulağınızın pasını atmak,

Karşıdan karşıya geçerken nereye bakacağını karıştırmak,

Yağmur yağmasına rağmen temiz sokaklarda dolaşmak

Sıkılmak, sıkılmamak, sıkılmak, sıkılmamak…

london-hotel-me-london-291356_1000_560Bu hafta size Londra’da Strand bölgesinde yer alan ME Hotel’ı önereceğiz. Me’nin çok etkileyici “Somerset House” manzarası burada kalmak için tek neden bile olabilir.

“Foster and Partners” tarafından tasarlanan iç mekanlara sahip bu yenilikçi otel, kozmopolit atmosferi ve çağdaş müziğiyle göze çarpıyor. Odalarda etkileyici manzaralara sahip boydan boya pencereler bulunuyor. Suite odaların banyolarında ise Bali duşu mevcut.

marconi loungeOtelin içinde yer alan STK London restoranında, şık bir ortamda uluslararası kaliteli yemekler tadabilirsiniz. Aynı zamanda bu restoranda sürekli program yapan bir DJ var. Otel bünyesindeki “Radio Rooftop Bar” panoramik Londra manzaralı. Burada hazırlanan kokteylleri denemenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda çay, kahve ikramı yapılan ultra modern Marconi Lounge Bar’da güzel vakit geçirebilirsiniz.

ME London Thames Nehri, Covent Garden, Somerset House ve Soho’ya sadece 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Temple Metro İstasyonu’na da 5 dakikada ulaşılabilirsiniz.

Hazırlayan: Aslı Göknar

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play