Bill Gates’in yöneticiliğinden ayrıldığı Microsoft yeni CEO’sunu da resmen açıkladı

Çarşamba, 5 Şubat 2014 13:08

Bill Gates’in yöneticiliğinden ayrıldığı Microsoft yeni CEO’sunu da resmen açıkladı. Microsoft’un başına Steve Ballmer’in yerine Satya Nadella geldi. Bill Gates ise tech danışmanı olarak şirkete desteğini sürdürecek. 46 yaşındaki yeni CEO Satya Nadella gorevine hemen başlayacak. Nadella 20 yıldır Mıcrosoftla çalışıyordu. Microsoft uzun süredir adayalar ile görüşüyordu ve Satya Nadella’nın ismi de öne çıkıyordu. Nadella’nın CEO görevine getirilmesi teknoloji devi Microsoft’un yeniden organize olması planlarından önce gerçekleşti.

Microsoft çalışanlarına gönderdiği yazılı mesajda yeni CEO Nadella şöyle yazdı: “Böylesine harika bir şirketin liderliğini yapmak benim için inanılmaz bir onur. Çok büyük başarılar sağladık ama hala daha da fazlasına açız. Microsoft ve sektör için çok kriztik bir dönem. Ama şüpheniz olmasın çok harika bir yöne doğru ilerliyoruz. Tekonoloji ilerlerdikçe biz hem tekenoloji ile ve hem de onun da ötesinde evriliyoruz. Bizim işimiz Microsoft’u mobil ve cloud öncelikli olarak büyütmektir.”

1967 Hindistan doğumlu Satya Nadella 20 yıldır Mıcrosoft’la çalışıyor. Bu süre zarfında Nadella kendini tecrübesi ve liderlik karizması ile kanıtladı. Satya Nadella’nın yeni CEO seçilmesini “Bu değişim döneminde Microsoft’a Satya Nadella’dan daha iyi liderlik edecek bir isim daha yok” ifadeleri ile anlattan Bill Gates,”Microfost ürün innovasyonunda ve büyümede yeni bir sayfa açıyor” dedi.

Bill-Gates_2771615b