“Biliyorsunuz imdat freni var yahu adam onu çekiyor”

Çarşamba, 30 Ekim 2013 18:01

44607-10151614163238577-1774840133-n423791714Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün açılışı gerçekleştirilen ve bugün de halkın kullanımına açılan Marmaray’da yaşanan arızalarla ilgili açıklama yaptı.

“Bakın dünden bu yana 15 gün süreyle dedik ki Marmaray ücretsiz çalışacak. Şimdi vatandaş tabi bir Ayrılıkçeşme’den biniyor, Kazlıçeşme’ye gidiyor. Kazlıçeşme’den biniyor, Ayrılıkçeşme’ye dönüyor. Fakat birileri yine aynı şekilde daha ilk günden, bakıyorsunuz oradaki hassas çekilmemesi gereken, biliyorsunuz imdat freni var. Yahu onu çekiyor, tabi orada ister istemez maalesef Marmaray’da bir sıkıntı meydana geliyor.

Hemen medya hazırlıklılar. Arkadan gelip çekimini yapıyor. Sonra hemen tweetler başlıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Yani kimin neyi merak ettiğini anlamak bakımından ne için çalıştıklarını anlatmak bakımından çok önemli. Fakat isteseler de istemeseler de millet istikametini bulmuş.”

Başbakan’ın yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da konu ile ilgili olarak Marmaray’ın ücretsiz olduğu için yoğun ve gereksiz kullanıldığını bu yüzden de arızalarla karşılaştıklarını söyledi.

Öte yandan Marmaray’dan görüntü almak gazeteciler özel güvenlikler tarafından ‘emir geldiği’ gerekçesiyle platforma sokulmadı.

Bu akşam saat 19:30′da CNN Türk ekranlarında yayınlanacak 5N1K programında da bu konu konuşulacak. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman gazeteci Cüneyt Özdemir’in konuğu olacak ve sizlerden gelen soruları yanıtlayacak.