Beyonce’den sürpriz albüm. “Pazarlama, fragman ve reklam hilelerinden sıkıldım”

Cuma, 13 Aralık 2013 13:25

Beyonce bugün kendi adı ile çıkardığı sürpriz albümü ”Beyonce”‘yi  tanıtımsız, habersiz ve reklamsız olarak yayınladı. iTunes’da satışa çıkan albüm tüm müzik dünyasını şaşırttı. Sanatçının 5. albümü olan “Beyonce”, 14 yep yeni şarkı ve 17 video klipten oluşuyor.

“Eskiden yapığım gibi albüm çıkarmaktan sıkıldım. Ben sevenlerimle kendim, direk olarak konuşabilirim. Albümümün ne zaman çıkacağı ile ilgili kimsenin benim yerime bir mesaj yayınlamasını istemedim. Müzik sanatçı ve dinleyenleri arasına çok fazla şey giriyor.” dedi.

Beyonce (1)

Geçtiğimiz yıl David Bowie de habersiz olarak bir single çıkartmıştı. Ama Beyonce’ninki çok daha büyük bir proje. “Artık herşey single halini aldı. İnsanlar iPodlarında bir şarkının bir kaç saniyesini dinliyorlar, bir deneyimin tamamına zaman ayırmıyorlar ” diyerek müzik sektörünün geldiği noktayı eleştirdi.

Beyonce (2)

Uzun zamandır yeni albüm yapmayan ve hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenen Beyonce “Albümüm, benim ve sevenlerim için ne zaman hazır olursa o zaman çıksın istedim” dedi.

Beyonce’nin “Beyonce” adlı yeni albümü bugün itibarı ile iTunes’da:

https://itunes.apple.com/us/album/beyonce/id780330041