Best Model Of Turkey’in birincisi ve çok yakışıklı bir adam: Onur Seyit Yaran sorularımızı yanıtladı..

Pazartesi, 31 Ekim 2016 17:43

Best Model of Turkey’in birincisi Onur Seyit Yaran Haliç Üniversitesi Spor Akademisi’de Spor Yöneticiliği 3. sınıf öğrencisi.
Eğitimine verdiği önemi özellikle vurgulayan Onur Seyit, hem sporcu, hem yetenekli, hem de yakışıklı.. Gelecekte adını birçok önemli projede görebileceğimiz bu genç adamla yarışmadaki başarısını ve gelecek planlarını konuştuk.

Üniversite 3. Sınıfta okuyan bir öğrenci Onur. Best Model of Turkey’e katılma fikri nereden çıktı?

Spor her zaman hayatimin bir parçasıydı, yıllarca hep sporun içinde oldum. Zamanla iyi bir forma kavuşunca çevremdekilerden olumlu tepkiler aldım ve katılabileceğimi düşündüm,. 7-8 aylık ön hazırlık sürecinden sonra yarışmaya başvurdum. Yarı finale kaldım, sonrasında ise final ve Türkiye birinciliği. Tarifi imkansız bir mutluluk..

onur 4

Aileniz ve yakınlarınızın bu konudaki fikri ne yöndeydi? Olumsuz yaklaşan oldu mu hiç ya da?

Olumsuz hiçbir tepki almadım, tam aksine arkadaş çevrem ve ailem her zaman destek olduklar. Çünkü bu yarışma gerçekten Türkiye’nin en prestijli modellik yarışması.Bunun bilincinde olduklarından beni hep desteklediler.

Geleceğe yönelik planlarınızı bizimle paylaşır mısınız?

Her şeyin başı eğitim mantığı ile ilerliyorum aslında. Önceki best modeller gibi benim de ilk hedefim iyi bir eğitimle herkesin kabul ettiği bir oyuncu olmak. Bunlar içinde ilk adımları attım. Çünkü çıkış yerimiz modellik yarışması olduğu için oyunculukla alakalı oluşan o ön yargıyı kırmak gerekiyor.

Herhangi bir kişiden farklı olarak nelere dikkat eder Onur Seyit Yaran?

Genel olarak insanların üslubuna ve saygıya dikkat ederim. İnsanların yaklaşım şekilleri çok önemli benim için. Kişiler arasındaki saygı çizgisinin aşılmaması gerektiğine inanıyorum. Bunlar olduğu sürece insanlar arasında bir sıkıntı kalmayacaktır.

Vücudunuzun beğenilmesi sizin için neden çok önemli?

Oyunculuk ya da modellik hangisi olursa olsun her iki meslek de göz önünde olan meslekler. Birinin beğenmesinden çok o mesleğin hakkını verebilmeniz için çok iyi bakmanız lazım vücudunuza. Best model seçilmemden sonra 1 yıl boyunca bu ünvanı en iyi şekilde taşımam ve hakkını verebilmem için vücudun her zaman iyi olması şart. Bunu öncelikle kendime ve bu mesleğe olan saygımdan yapmam gerekir.

Hayatta en çok değer verdiğiniz 2 şeyi sorsak size?

3 olacak ama, şüphesiz ailem , dostlarım ve menajerim ..

Başarınızdan sonra değişik yerlerden teklifler gelmeye başladı mı? Başladıysa nerelerden bu teklifler?

Tabii ki ilgilenen birkaç yapım şirketi oldu ve bunlardan dolayı çok mutluluk duydum. Şuan menajerim ile gelen teklifleri değerlendiriyoruz. Bunlar arasından bizim için uygun olabilecek en doğru projeyi seçmeye çalışıyoruz.

Tags