Best Model 2014 Dipnot Tablet’e Konuştu: Soyunmak modeli kalıba sokar

Perşembe, 24 Temmuz 2014 11:17

Son anda Best Model 2014 yarışmasına katılmaya karar veren Cansu Melis Karakuş’un hayatı bir yarışmayla değişti. O şimdi Türkiye’nin en güzel kızlarından bir tanesi. Yarışmadan birincilikle ayrılan Cansu Melis Karakuş düzgün fiziği ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Türkiye’nin en güzel kızlarından Cansu hayatını ve hedefleri Dipnot Tablet’e anlattı.

 

Siz kimsiniz? Bizim dünyamıza nereden girdiniz?

Ben Cansu Melis Karakuş. 23 Ağustos 1989′da İstanbul’da doğdum. Yeditepe Üniversitesi’nde Sosyoloji okuyorum. Siz beni Best Model of Turkey 2014 yarışmasında birinci olduğumda tanıdınız.

Yarışma öncesi uzun kamp dönemleri geçiriyor musunuz?

Best Model 4-5 yıldır kamp yapmıyormuş. Biz de Kıbrıs’ta beş günlük bir kamp süreci geçirdik.

 

Bazı insanların politika uğruna bedel ödemesine kahroluyorum

Hürriyet gazetesine verdiğiniz röportajda anne tarafının Suriyeli olduğunu söylemişsiniz. Hala orada akrabalarınız var mı? Ne düşünüyorsunuz yaşananlar hakkında?

Hayır, anne tarafım Gaziantepli ama Suriye kökenliler. Şu an orada hiç akrabamız yok sanıyorum. Ama ben genel olarak ‘bazı’ insanların ve onların yakınlarının politikaları, hırsları, kibirleri, gücü, sağlığı, rahatı ve zenginligi için; ‘diğer’ insanlarin bedel ödemesine, hayatlarının mahvolmasına, acı çekmesine, ölmesine, savaşmasına, ağlamasına kahroluyorum. ‘Bazı’ canların diğerlerinden daha değerli olmasına ve buna karar verenlerin de insanoğlu olmasına çok sinirleniyorum.

 

Herkesin sizi güzel bulmasına rağmen sizin kendinizde beğenmediğiniz davranışlar ya da beğenmediğiniz yeriniz var mı?

Ben kendimi seviyorum. Kusurlarımı da seviyorum ve beni güzel yapanda bu ışık belki de. Alışılan güzellik tanımı içine girmiyorum evet ama güzelliğin göreceliliği de bu işte. Burnum farklı, kulaklarım farklı, boyum farklı, vücut yapım farklı ama ben hepsini seviyorum ve beğeniyorum. Kompleks haline gelmedikçe herhangi bir yerim için beğenmiyorum diyemem ama mesela kollarımın çok zayıf ve ince oluşunu hiç sevmezdim eskiden.

image (1)

‘Soyunmak’ yapılan işin önüne geçmemeli

Deyim yerindeyse Türkan Şoray gibi kurallarınız var mıdır? Hakan Gence’ye verdiğiniz röportajda soyunmanın daha zor olduğunu dile getiriyorsunuz. Profesyonel olarak zorlukları neler?

Zor değil ama dikkat gerektiriyor. Meslek gereği taşınacak kıyafet veya yapılacak çekim çıplaklık veya seksapel istendiğinde bir model için bu hiçbir sorun teşkil etmez. Fakat bu ‘soyunmak’ olarak isme etiketlenirse veya yapılan işin önüne geçerse modeli bir kalıba sokar ve çalışma alanını kısıtlar. Profesyonel olarak zorluğu bu çünkü model objektif kullanılabilmelidir.

Bundan 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

Dünya çapında başarılara imza atmış bir topmodel, kendini geliştiren, huzurlu ve mutlu bir insan olarak görüyorum kendimi.

image

Kenan İmirzalıoğlu’nu Kıvanç Tatlıtuğ’dan daha çok beğeniyorum

Kıvanç Tatlıtuğ mu Kenan İmirzalıoğlu mu? Size göre ideal erkek modeli hangisi sarışın bebek yüzlü mü yoksa sert hatları olan esmer erkek mi?

Ben Kenan’cıyım. Kıvanç Tatlıtuğ’u çok beğenmeme rağmen kendi adıma ideal erkek tanımım esmer.

Dizi oyunculuğu mu modellik mi? Hangisini kendinize daha yakın hissediyorsunuz?

‘Ben model olmak için doğmuşum’ diye bir cümle kurmuştum bir televizyon programında. Biraz espiriyle karışıktı ama gerçeklik payı da var biraz. Yani içten içe böyle bir inancım var sanırım gerçekten. Kendimi daha çok modelliğe ait hissediyorum.

Tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play