Beşiktaş’ta futbolun yeni patronu: Önder Özen

Çarşamba, 22 Mayıs 2013 16:01

1200X900_596208710Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Futbol Genel Direktörlüğü’ne Önder Özen’i getirdiklerini basın toplantısıyla açıkladı. Başkan Orman, şunları söyledi:

“… İlk göreve geldiğimiz günden beri, ben ve arkadaşlarım futbolla alakalı fikirlerimizi paylaşmıştık. Futbolun yöneticiler tarafından yönetilen bir kurumdan daha çok, profesyonellerin etkin olduğu hale getirmek ilk günden beri düşüncemizdi…Artık futbol eskisi gibi çok ufak bütçelerle değil büyük bütçelerle hareket eden durumdadır. Bu bütçelerde gerek başkan, gerek yöneticiler olsa bile yetkisi olup sorumluluğu olmayan insanlar tarafından yapılmasının doğru olmadığını ifade etmiştik. Tamer Kıran’ın başlattığı çalışmalar sonlarına doğru gelmiştir ve artık Beşiktaş Futbol Direktörü vardır; Önder Özen Bey’dir. İnşallah onun için, camia için de hayırlısı olsun. Artık futbolda tüm birimlerinden sorumlu kişi Önder Bey’dir… Tüm Beşiktaşlılardan futbolda büyük kulüpler açısından bir ilk olan, her zaman ilklerin kulübü olan Beşiktaş’ta tüm camiamızın Önder Özen hocamıza destek olmasını rica ediyorum.”

“BEŞİKTAŞ BÜYÜK KULÜPTÜR”

“Büyük kulüp olmak farklı şeydir. Beşiktaş büyük kulüptür. Beşiktaş’ta oynadığımızı rakiplerin taraftarı kadar Beşiktaş takımını karşılamaya giden vardır. Dünyanın her yerinde böyledir. İnsanların egosunu tatmin etmek için futbolla ilgilenmek yapabilecekleri bir iş değildir. Milyonlarca dolarların, milyar dolarlara varan bir konumdur artık.. Dünyanın her yerindeki uygulamalar bizim başlattığımız uygulama şeklidir. ”

“AVRUPA’DA KUPA KALDIRMAK İSTİYORUM”

“Ben, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde başkan olmamdaki ana hedeflerimden birisi; Avrupa’da kupa kaldırmak istiyorum. Başkan olarak tam anlamıyla kurumsal yapı üzerinde bu kupayı kaldıracağıma inanıyorum. Bu kupayı biz kaldıracağız. Türkiye’de de Avrupa’da kaldıracağız; bizim içimizdeki hırs budur.”

ÖZEN: KONTRATIMIZ 3 YIL, ANCAK KENDİME VERDİĞİM SÜRE 18 AY

Beşiktaş futbol direktörlüğü görevine getirilen Önder Özen, kendisinin başarı tarifinin kupa kaldırmak olmadığını söyledi. Beşiktaş’ın Akaretler’deki kulüp binasında kendisini 3 yıllığına Beşiktaşlı yapan imzayı atan Önder Özen Beşiktaş’ta kendisinin kupa kaldırmak gibi bir hedefinin olmadığını. Kupayı hocanın ve futbolcuların kaldırması gerektiğini, kendisinin ise bu başarıyı alkışlayacağını söyledi.