‘Beşiktaş taraftarına saygım sonsuz’ Derbinin tartışılan ismi Melo konuştu

Pazartesi, 23 Eylül 2013 15:38

bb55e2e8-ce6f-4583-a763-8f8f2f54dab5Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo, derbi maçta yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Kulübün resmi televizyon kanal GSTV’ye konuşan Felipe Melo’nun açıklamalarından önemli satırbaşları şöyle:

“Diğer taraftan Beşiktaş taraftarını tebrik etmek istiyorum. Maç öncesi çok güzel şovlar yaptılar. Gayet etkili bir taraftar grupları vardı.”

“Maçın 60. dakikasından sonra bizim de gözlemlediğimiz üzere taraftarlar içinde bazı kavgalar çıktı. Sonra benim kırmızı kart gördüğüm pozisyon geldi. Futbolda böyle müdaheleler olabilir. Hakemi kesinlikle eleştirmeyeceğim ama bence kırmızı kart değildi.”

“Maçtan sonra duyduğum üzere olaylar tamamen bana bağlanmış. Ama dediğim gibi bu olaylar ben kırmızı kart görmeden önce başlamıştı. Ben kırmızı kart görünce de sahaya girenler oldu.”

“O yüzden kesinlikle bu olayın benden kaynaklandığını düşünmüyorum. Benim Beşiktaş taraftarına saygım sonsuz. Beşiktaş taraftarı iyi bir taraftar. Her zaman takımını destekleyen bir taraftar topluluğu”

“Formayı göstermem Beşiktaş taraftarına karşı değil. G.Saray taraftarına bağlılığımı gösteren bir hareketti.”

“Meireles de geçen sezon gördüğü kırmızı kart sonrası formasındaki armayı öperek oyundan çıkmıştı. Bence bu hareketlerde bir sakınca yok”