“Beşiktaş, Iron Maiden gibi bir takım” Slaven Bilic’ten ilginç benzetme

Salı, 17 Eylül 2013 10:56

26620131439362101103_2Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, siyah beyazlı ekibi, enerjik futbolu nedeniyle İngiliz rock grubu Iron Maiden’a benzetti

Spor Toto Süper Lig’e 4 maçta aldığı 4 galibiyetle başlayan Beşiktaş’ta tüm gözler Futbol Genel Direktörü Önder Özen ve Teknik Direktör Slaven Bilic’te…

Yeni sezona oldukça formda giren siyah beyazlılarda başarının sırrını teknik ekip olarak açıklayan Slaven Bilic, Beşiktaş’ı İngiliz rock grubu Iron Maiden’a benzetti. “Bilic, Takımda Pink Floyd kadar yetenekli adamlar ve Pink Floyd’daki kolektif yetenekle uyum var ama Pink Floyd değiliz… Biz sanırım Iron Maiden’ız. Iron Maiden gibi enerjimiz çok yüksek ve herkes kendi işini çok iyi yapıyor” ifadelerini kullandı.

Akşam gazetesinden Ali Ece’nin Özen ve Bilic ile yaptığı söyleşi şöyle:

Ali Ece: Başarının ‘Kartal payı’nın iyi bir ekip kurmaktan geçtiğini söylüyorsunuz ve başarıda sürekli herkesin sizin kadar katkısı olduğunun altını çiziyorsunuz. İyi bir oyuncu kadrosu kadar, çok uyumlu ve kaliteli bir teknik heyet de kurdunuz. Mesela yardımcı hocalardan Edin Terzic’le başlayalım mı?

Slaven Bilic: Çok iyi bir yerden başladık! Ben Edin Terzic’i çok istedim. Dortmund’la sözleşmesi sürdüğü için bir süre beklemek zorunda kaldık. Yaptığımız en iyi transferlerden birisi EdinTerzic. Bu kadar genç yaşta bu kadar yetenekli bir çalıştırıcı olmasının yanı sıra son derece derin bir birikim ve tecrübeye sahip. En önemli özelliği çok genç yaşta olmasına rağmen özgüveninin yüksek olması ve fikirlerini bazen benimkilerle örtüşmese de söylemekten, o fikirlerin arkasında durup bizi ikna etmeye çalışmaktan kaçınmaması.

Önder Özen: Edin Terzic, birinci sınıf bir mesleki eğitime sahip. Jurgen Klopp’la çalışıp Borussia Dortmund gibi bir kulübün kültüründe kendisini geliştirmesi ve Dortmund’a kattıkları, Dortmund’dan aldıkları çok değerli. Zaten cesur bir genç adam ama bu deneyimleri daha da cesur olmasını sağlıyor. Bilic, taktik hazırlıklar yaparken aralarındaki karşılıklı etkileşim, o cesareti destekleyen unsurlardan bir tanesi. Ben Edin Terzic’i Jurgen Klopp ile Tottenham’ın Teknik Direktörü Andre Villas-Boas arasında bir yolda görüyorum. Başarma potansiyeli kesinlikle çok yüksek genç bir teknik adam.

Röportajın tamamını okumak için tıklayınız