“Benim görevim bölen değil, bütünleştiren olmak” Sarıgül’e İstanbul adaylığı sorusu

Pazar, 11 Ağustos 2013 09:20

5347c4b4-774c-4500-8916-b6fb59665ae2Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, memleketi Erzincan’ın İliç ilçesine bağlı Kuruçay köyünde düzenlenen şenliğe katıldı.

Vatandaşların ‘Çare Sarıgül’ sloganlarıyla sahneye çıkan Sarıgül, yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin “seçim startını köyünden verdiğini” belirtmesi üzerine Sarıgül, annesinin adına yaptırdığı caminin açılışı için köye geldiğini açıkladı.

Mustafa Sarıgül, adının CHP ile anılmasının hatırlatılması üzerine, “CHP’den bana ilgi gösteren, benimle ilgili güzel konuşma yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Benim görevim bölen değil, parçalayan değil, bütünleştiren olmak” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olup olmayacağı sorulan Sarıgül, “Adaylıkla ilgili daha çok erken, daha çok önemli günler var, 8-9 ay gibi süreç var. Bu süreç içerisinde, önümüzdeki günlerde Türkiye Değişim Hareketi’ne gönül veren arkadaşlarımızla, başkanlarımızla oturacağız, konuşacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin mutluluğu için, Cumhuriyetimizin korunması için, ulusal birliğimiz için bize düşen bir görev varsa biz o sorumluluğumuzu yerine getirmeye her zaman hazırız” şeklinde konuştu.

Tags