Beni Böyle Sev’in yıldızı Eda Ece: Amacım ünlü olmak değil

Salı, 30 Aralık 2014 17:41

Pis Yedili’den sonra Beni Böyle Sev ile ekranda olan güzel oyuncu Eda Ece ile Dipnot Tablet için söyleştik. Büyük hayran kitlesiyle fark yaratan Ece, sempatikliği ve içtenliğiyle beğeni topluyor. Siz de genç oyuncuyu biraz daha yakından tanımak isterseniz buyurunuz.

Hazırlayan: GİZEM MERVE KABOĞLU

Şu önermeye katılır mısın: “Ekrandaki tüm diziler birbirinin aynı.” Sence ekranda fark yaratmak için ne tür riskler alınmalı?

Evet, çoğu diziyi izlerken hikayelerin çoğunlukla benzer oldugunu görüyoruz. Temelde hikayeler benzer mesajlar veriyor, zaten dünyada da böyle örnekler ama farklı bir dille anlatmak fark yaratıyor ve ilgi çekiyor. Bu tarzda işlenen diziler izleniyor zaten. Risk alınmalı… Yeni şeyler denenmesi taze kan olur, yeni nesilden yeni fikirler çıkabilir.

Farklı senaryolarda rol almış bir oyuncu olarak hayatın senaryosu karşısında şaşırdığın oluyor mu?

Evet hep şaşırıyorum bu durumu seviyorum ama… Ben hayatın bu kadar bilinmez olması duygusunu seviyorum.

Uzun süredir ekranda olan bir işe sonradan dahil olmak zor olsa gerek. Setin ilk günü desem…

Beni Böyle Sev ekibi ve oyuncularıyla son derece profesyonel ve huzur dolu bir ortamda çalışıyor. Bu düzen beni mutlu etti. Keske her set bu kadar düzgün çalışsa. Benim adıma zor olmadı bu düzene alışmak çünkü her şey çoktan oturmuştu, kolayca uyum sağladım.

KRY_6525İşin Starı Senaryosudur

Oyuncu kadrosu değişse de Beni Böyle Sev yoluna devam edebiliyor… Bu açıdan bakınca starı kendisi olan, tek bir yıldızı olmayan bir dizide rol almak senin için avantaj mıdır? Yoksa oyuncuyu bu bağ içinde değersizleştiren bir durum mudur?

Tabii ki avantaj. İşin starı senaryosu bence. Oyuncusu için izlediğim çok film ve dizi oldu ama sonunda yine beni etkileyen kısmı senaryosu oluyor. Hikayeyi sevmezsen, filmi sevemiyorsun.

Psikoloji, sanat tarihi ve ekran önü… Oyunculuk senin kariyerinde son durak mı?

İnan bilmiyorum. Fikirlerim, isteklerim her sene başkalaşıyor. Farklı şeylerle ilgilenmeyi seviyorum.

Aşkları gençlerin aşka inancını güdüleyen karakterler oynadın ekranda. Sen aşka inanıyor musun?

Evet inanıyorum… Aşka da sevgiye de… Hayatımda ailem ve arkadaşlarımla çok değerli ilişkilerim var.

 Bir Gün Ünlü Olmasam Bu Beni Üzmez

“En iyi oyuncu ben olayım” demektense en mutlu insan olmayı daha çok istiyormuşsun, mutlu olmak için Eda’nın neyi eksik veya neler tamam ve mutlu?

Hayatında mutlu olmak en ulvi amacın olmalı. Oyuncu olmak seni mutlu ediyorsa onun en iyisi olmak belki senin mutluluk tanımın olabilir. Kişiden kişiye değişir. Ben daha basit şeylerle mutlu olmayı seviyorum o yüzden mutluluğu yaptığım işle tanımlayamıyorum. Ailemle arkadaşlarımla stresten uzak bahçemle uğraştığım bir hayat öngörüyorum sağlıklı ve stressiz olduğum benim icin budur hayat. Benim de hırslı olduğum yerler oluyor, geçinmek adına ben de çalışıyorum sevdiğim işten para kazandığım için çok şanslıyım ama bir gün ünlü olmasam bu beni üzmez çünkü amacım bu değil. Oyunculuk yapamasam evet belki üzülürüm ama daha bir çok yönüm var benim, tek birine bağlanmis değilim. Hayatta deneyimlemek istediğim çok şey var.

Söyleşinin devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK 

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play