Ben sana koklaşma demiyorum, hobi olarak yine koklaş

Perşembe, 18 Eylül 2014 14:45

Uzun zamandır gerek sosyal medya gerekse telefon teknolojisi sayesinde flört ettiğin bebeyle sonunda buluştunuz. Önce yemekle başladı her şey, sonra gece uzasın diye kendinizi Beyoğlu sokaklarına attınız. Bebenin bütün derdi seni tanımakken senin bütün derdin tenha bir köşede oğlanı sıkıştırmaktı.

Sen de haklısın, ya eve getirince acayip bir şey çıkarsa? İşte bunlar hep merak. Yine de bozmadın periyodu. Ne güzel vakit geçirdiniz. Yer yer öpüşüp, yer yer koklaştınız. Tam da hayal ettiğin gibi herif kışa yatırmalık çıktı. Bunu ha böyle bütün pisliğinden, tozundan saklayacak, nameler düzecek, üç aya kalmaz bir yastıkta kocatacaktın. Hal böyle olunca gecenin sonunda herkes evlere dağıldı.

Kapanış

Ben sana kimseyle koklaşma demiyorum, hobi olarak yine koklaş ama ertesi gün “özledim seni” diye mesaj yollama. Sonra cevap vermiyorlar içmizdeki hanım kız otuz ikinci kattan düşüp ölüyor. Yok yok ölmüyor sakat kalıyor.

La bu kadar güzel giderken ertesi gün neden ilk mesajı sen yollarsın? Ve neden verilmeyen cevap bu kadar çok mana taşır. Seç seçebilirsen:

A) Ağırdan satıyor

B) Senin kadar senden hoşlanmıyor

C) Ağzın kokuyor

D) Senden korkuyor

E) Çok iştahlısın

F) Hayatında başkası var

G) Niye cevap vermiyor

Bu liste Z’ye kadar gider, üç tur döner gene geri gelir. Niye cevap vermiyor. Sen kötü kız mısın? Kimse seninle evlenmek istemiyor mu? Yeteri kadar alımlı değil misin? Sorun nerede? Hani evlenme işlerine kadınlar karar veriyordu? Evlenmek isterken eğlenilmekten öteye gidemeyen bu paradoks neden never ending?

Ben sana diyim bacım afedersin sorun beklenti içinde yüzmen. Ama öyle böyle beklenti değil bu. Karşındakinin oyuna figüran olarak girdiğini bile fark edemeyeceğin bir beklenti.

Senin beklentin evlenmek. Ya da hadi daha küçük harflerle yazayım ciddi bir ilişki içinde olmak. O kadar kapalı bir evren ki bu aslında içinde senden başka kimse yok. Habire çarpıp duruyorsun “olmazlara”

Bazı danalar olması gerektiğinden daha yakışıklı olduğu için onların baş rol oyuncusu olmadıklarını da göremiyorsun, ne kadar zayıf olduklarını da. Beklenti evreninde objektif olamazsın. O dünyada olsan olsan deli olursun. Aklını kaçırırsın. Bütün dünyanı sarmış kızım bu beklenti. Hastasın sen. İyileşmen lazım.

Sen hasta olduğunu kabul etmiyor, mesajına cevap verilmemesini büyük bir sorun sayıyorsun. Ve soruna sorunla karşılık veriyorsun. Beklentinin dışında oluşan hareketler yüzünden otuz ikinci kattan düşerek kendini sakatlıyorsun. Yazık ya hiç beklemezdim senden.

Soruna çözümle cevap vermek gerekirse öncelikle kendini bütün saçmalıklarına rağmen kabul etmen lazım. Sen bir ilişki bağımlısısın. Busun sen. Yanlız başına bir b.k olamıyorsun. Çünkü anneler kız çocuklarına hep bunu aşıladı.

Hazırlayan: Funda Mentaloğlu

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play