“Ben Mükremin!” Yılmaz Erdoğan’dan Bahçeli’ye gönderme

Cumartesi, 13 Nisan 2013 09:44

130412_erdogany.hmediumKendisinin de yer aldığı Akil İnsanlar heyetiyle Diyarbakır’a giden sanatçı Yılmaz Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerine yanıt verdi. Kendisine “Mükremin” diyebileceğini belirten Erdoğan, “Kişisel polemiklerimizin sürecin önüne geçmesi anlam taşımaz. Sakin dengeyi kovalıyoruz” dedi.

Heyetin başkanlığını yapan Yılmaz Ensaroğlu, terör sorunun çözümü için CHP’nin önemli role sahip olduğunu söyledi.

Barıştan yana olduklarını dile getiren CHP İl Başkanı Muzaffer Sayın da AK Parti, BDP ve MHP ile her şeyi tartışıp, konuşmak istediklerini ifade etti.

PKK üyelerinin sınır dışına çekilmesiyle ilgili olarak Sayın, “Birileri, ‘ülkeyi terk edin’ diyor. Bunun yüzde 60′ı evine gelmek istiyor, annesi, babası ve çocuklarıyla kaynaşmak istiyor. ‘Terk edin’ diyor ülkeyi. Bu barış dili değil. Barışsa örneğin toplumun nefes alması için Hatip Dicle serbest bırakılmalı. Toplumun gazı alınmalı” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN: BEN MÜKREMİN
Ziyaretlerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan sanatçı Yılmaz Erdoğan, çok önemli gelişmelerin olduğunu kaydetti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisi hakkındaki demecinin sorulması üzerine Erdoğan, “Mükremin diyebilirler, orada bir sorun yok. Bizim kişisel polemiklerimizin bu sürecin önüne geçmesi hiçbir şekilde anlam taşımaz. Biz burada sakin bir dengeyi kovalıyoruz. Dolayısıyla bu tür söylentileri duymuyorum ben. İnsanın nefsine ağır gelen hakkında hayırlıdır derler” dedi.

130412_yerdoganSanatçı Erdoğan, yaptığı esprililerle ortamda bulunanların gülmesini sağladı.

BDP İl Başkanlığı ziyaretinde Ensaroğlu, heyet üyelerini tek tek tanıtırken, Erdoğan, “Ben Mükremin” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı ziyaret sırasında da İl Başkanı Aydın Altaç’ın makam odasındaki camların kırık olduğunu gören Erdoğan, nedenini sordu.

Altaç, geçen yıl toplumsal olaylarda yapılan saldırı sonucu camların kırıldığını bildirmesi üzerine Erdoğan, “İbreti alem olsun diye mi değiştirmediniz? Camdaki delikler tam da kafamın üstünde geçiyor” diye konuştu.

Erdoğan, CHP il teşkilatını ziyaret sırasında cep telefonların çalması üzerine, “Eğer cep telefonumuzu kapatmayacaksak, bari düzgün bir melodi seçelim. Neredeyse dans etmeye başlayacağız” dedi.

Yılmaz Erdoğan, ziyaretler sırasında hayranlarıyla da bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

MHP’DEN RET
Bu arada MHP Diyarbakır İl Başkanlığı, heyetin görüşme talebini kabul etmedi.

Tags