Beko Basketbol Ligi’nde ilk hafta dev maç

Salı, 20 Ağustos 2013 15:32

070620132026101104170Beko Basketbol Ligi’nde yeni sezon fikstürü çekildi. Basketbolseverler ilk hafta dev bir maç izleyecek. Son şampiyon Galatasaray Liv Hospital, sezonu deplasmanda oynayacağı Anadolu Efes maçıyla açacak.

Beko Basketbol Ligi’nin 2013-2014 sezonu fikstürü bugün Polat Renaissance Hotel’de gerçekleştirilen kurayla belirlendi. Fikstür çekiminin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Türk basketbolu adına önemli yaz geçirdiklerini belirterek, “Bildiğiniz gibi şimdiye kadar milli takımlar düzeyinde 4 madalya kazandık. Bunların ikisini erkeklerde aldık. Bu salonu dolduran kulüplerin yetiştirdikleri oyuncularla biz bu madalyaları kazandık. Yaptıkları fedakar çalışmalar için kulüplerimizi tebrik ediyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum. Umuyorum Slovenya’da düzenlenecek 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda da başarılı olup güzel bir yaz ayını geride bırakırız. Ondan sonra da karşımıza liglerimiz geliyor. Beko Basketbol Ligi’nin değerinin giderek arttığını görüyoruz. Hem dünyada hem de Avrupa’da saygın bir yere ulaşmış durumdayız. Çıtayı daha da yükseltmek için daha agresif bir pazarlama stratejisi uygulayacağız. Yeni sezonda bütün takımlarımıza başarılar ve sakatlıklardan uzak bir lig diliyorum. Ana sponsorumuz Beko’ya ve diğer sponsorlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra fikstür çekimine geçildi. Takım temsilcilerinin çektiği kuraya göre belirlenen fikstürde ilk hafta maçları şu şekilde oluştu;

Royal Halı G.Antep – Uşak Sportif
Tofaş – Türk Telekom
Aliağa Petkim – Banvit
Beşiktaş – Erdemir
Anadolu Efes – G.Saray Liv Hospital
Mersin BŞB. – Fenerbahçe Ülker
Olin Edirne – Pınar Karşıyaka
Aykon TED Ankara Kolejliler – Trabzonspor Basketbol

Fikstür çekiminin ardından ilk hafta eşleşen takımların temsilcileri kısa konuşmalarla yeni sezon öncesi bütün takımlara şans dilediler. Beko Basketbol Ligi’nin ilk haftası 18-19-20 Ekim’de yapılacak maçlarla tamamlanacak. Spor Toto Türkiye Kupası Elemeleri ise 1-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak.