Bebeği kucağına aldı, derse devam etti

Salı, 19 Mayıs 2015 12:49

Kudüs İbrani Üniversitesi’nde, ders esnasında kucağında bir bebek tutan profesörün fotoğrafı dünya çapında ses getirdi, bu fotoğrafın ardında ise oldukça inanılmaz bir hikaye yer alıyor.

Prof. Sydney Engelberg’in örgütsel davranış dersi sırasında, sınıfa getirilen bir bebek birden bire ağlamaya başladı.

Prof. Sydney Engelberg’in kızı Sarit Fishbaine, Güney Afrikalı olan babasının 45 yıldır öğretmenlik yaptığını, üniversitede yüksek lisans öğrencilerine ders verdiğini, bu yüzden de yaşı daha büyük öğrencilerinin olduğunu söyledi. Kızı Sarit ayrıca sınıfta çocuk sahibi birçok annenin olduğunu ve babasının öğrencilerini derse çocuklarını da getirmeleri için teşvik ettiğini de belirtti.

55588fddb144fd397adb1b9bProfesörün kızı Sarit’in Facebook paylaşımına göre, ağlayan bebeğini susturamayan anne, dersten çıkmak için ayağa kalktı; fakat Engelberg bebeği kucağına alıp sakinleştirdi ve hiçbir şey olmamış gibi; kucağında bebekle birlikte derse kaldığı yerden devam etti.

Kızı ” Babam çocukları ve bebekleri çok seviyor, beş tane torunu var. Bu yüzden kucağında bir bebekle bile sınıfta yürüyüp dersine devam edebilir” dedi. 67 yaşındaki profesör için kadın öğrencilerinin sınıfa bebeklerini getirmeleri olağanüstü bir durum değil, hatta derste bile bebeklerini emzirebileceklerini açıkça belirtmiş.

Kaynak: onedio.com