Bazaar’a Blogger Yağdı! Giyin Gidelim Bit Bazaar’ında!

Salı, 1 Ekim 2013 09:25

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Dipnot Özel/Başak Gürgan

Pazar günü Taksim KafePi-Mürekkep’te farklı bir alışveriş etkinliği olan Blogger Bazaar’a uğradım. Bloggerlar bu modern pazarda kendi gardıroplarından parçaları satıyorlar. Pazarın ziyaretçilerinin çoğunluğunu bloggerların sadık takipçileri oluşturuyor. Aralarında hayranı olduğu bloggerı görmek için şehir dışından gelenler bile var.

Ne işiniz var, ta Zonguldak’tan buraya geldiniz bu organizasyon için, diyorum. Ama çok seviyoruz, deyip günü gününe takip ettiklerin bloggerın boynuna sarılıyorlar. Bu sahne karşısında, kızların birbirini kıskanmadan sevdiği nadir durumlardan birine şahit olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sonrasında fotoğraflar çekiliyor ve sıra neden sonra alışverişe geliyor.

Bu pazar yerinde alışveriş biraz da işin bahanesi. Burada önemli olan, sevdiğin, takip ettiğin ve zevkini beğendiğin biriyle moda hakkında ya da havadan sudan da olsa konuşmak ve o günün hatırası olarak evine onun gardırobundan bir parça götürebilmek.
Sen bunu o Londra’da yazdığın postta giymiştin, diyor ziyaretçilerden biri. Elinde üç renkli harika bir yağmurluk. Hemen oracıkta deniyor. Aynadaki görüntüsüne gülümsüyor. Belli ki beğenmiş, alacak. Ne kadar olduğunu soruyor.

Blogger’s Bazaar’da fiyatlar oldukça uygun. Ayakkabılar bile 15TL’den başlıyor. 100 TL’nin üzerine satılan çok fazla ürün yok. Yağmurluğu kapan sarışın tatlı kız ise sadece 40 lira ödüyor ve blogda gördüğünde bayılıp da bir türlü aynısından bulamadığı yağmurluğa sahip oluyor.

Ziyaretçilerin yanı sıra, satış yapan bloggerların da gözleri diğer blogger arkadaşlarının kıyafetlerinde. Mola bahanesiyle stantlarını yan dükkana emanet edip hemen bir tur atıyorlar, elinde poşetlerle dönüyorlar. Kimi de diğer bloggerın satıştaki kolyesini gözüne kestirmiş, o benim bak kimseye satma, biraz daha satış yapayım, kazanayım paraları, hemen alıcam, diye laf atıyor arka tezgaha. Anlayacağınız, kazanılan paraların da çoğu oracıkta harcanıyor. Amaç güzel vakit geçirip yeni kıyafetlerle eve dönmek. Yeni ikinci el kıyafetlerle daha doğrusu.

Etkinliğe katılan tanınmış bloggerlar arasında Adımları Takip Et, Cansın Sağlam, Dolapta Ne Var, Duygu Şenyürek, His Wardrobe, 4fashionist, Excuse Me Man, Moda Duygusu, Lunapark Queen, Yeljo2b ve Ümit Temurçin bulunuyordu. Kaçırdıysanız üzülmeyin, bir sonraki Blooger’s Bazaar’da bir araya gelmek için hepsi orada sözleşti.