Bayramda Gidilesi Mekanlar

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 14:00

Bayramda bir adımı bile Ege’ye Akdeniz’e atamayacak üzgün bir o kadar da saygı duyduğumuz arkadaşlarımızı böyle alalım. Mavili beyazlı kapılar pencereler önünde poz veremesek de, Ege’nin o huzurlu havasını içimize çekemesek de, midelere şenlik mezelerinden faydalanamasak da İstanbul’da eğlenmeyi iyi biliriz. Bayram tatilinizi biraz daha kaliteli geçirmek adına İstanbul’da gidilecek tatlımsı hem de sizlere Ege’yi hatırlatacak mekanları sizin için seçtik;

naif (1)Naif

“Ege’ye gitmeyin Ege size gelsin!” gibi klişe bir cümleyle başlasak da gerçekleri inkar edemeyiz. Bu mekanda adeta bir Ege’nin ruhu dolaşıyor. Mavili beyazlı dekorasyonu, ızgara ahtapot, levrek buğulama gibi deniz mahsülleriyle sizi oralara kadar götürmüş olacak. Sopsoğuk limonatası ve kokteylleri de o biçim!

çukurcumadabahar (1)Çukurcuma’da Bahar

Kendisinin Cunda’daki Bozcaada’daki mekanlardan bir farkı yok. Konum farkıyla kendisi Çukurcuma’da kalıyor. Özellikle sessizlik ve huzur arayanların bir yere not etmesi gereken mekanlardan. Bir de masanızda ahtapot salatası, Giritli, levrek marin, fava, deniz böğrülce, havuç tarama gibi mezeler oldu mu alın size miss gibi tatil. böylesi zor bulunur sayın seyirciler.

Bahcede Sinek KafeBahçede Sinek

Bayramda adaya gitme planları da vardır elbet. Eğer tericiğini Büyükada olacaksa burayı hemen not edin. Baştan belirtelim merkeze yürüme mesafesinde değil, bisiklet şart! Bahçede pöfür pöfür esen rüzgarında kim keyif yapmak istemiz ki? Bir de yanında ev yapımı limonata varsa o mekanın tadından yenmez. Akşam yapılacak şarap keyfine hiç girmiyoruz bile! Gerisini siz düşünün.

Hazırlayan: ÇAĞLA GİLLİS

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 226. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play