Bayram tatili İstanbul trafiğine yaradı! Bu fotoğraf da kanıtı!

Pazartesi, 14 Ekim 2013 13:44

89048_ist_1Kurban Bayram tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenlerin cuma akşamından başlattığı ve önceki gün doruğa ulaşan trafik yoğunluğu dün sabah devam etti. Ancak dün akşam saatlerinden itibaren şehrin trafik haritası adeta yeşile büründü. Öyle ki bir çok İstanbullu yolların boş olduğunu gösteren haritanın resmini internette paylaştı.

Binlerce İstanbullu bayram tatili için cuma gününden yola çıktı. Cumartesi de durum çok farklı değildi. Hatta bazı sürücüler dün sabah Avrupa yakasından İzmit’e 6 saatte ulaşılabildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi’ndeki yoğunluk haritası uzunca süre kıp kırmızıydı. Ancak dün akşam saatlerinde 15 milyonluk şehir adeta boşaldı.

15 dakikalık yol için trafikte saatlerce beklemekten isyan eden sürücüler bu kez tam tersi bir paylaşımda bulundu. Örneğin TEM-Hasdal istikametinde trafiğin çile haline geldiği gün ortala hız 9 kilometreyken bugün 96 kilometreye kadar çıktı. Bir çok sürücü gidecekleri yere normalden çok daha kısa sürede ulaşınca sosyal paylaşım sitelerinde mesaj yağdı. En çok paylaşılan ise Trafik Kontrol Merkezi’nin yolların boş olduğunu gösteren, yeşile bürünmüş yoğunluk haritası oldu.

 

Tags