Bayram harçlığı dağıtan bakanın parası bitti

Cuma, 9 Ağustos 2013 11:05

fft64_mf1586899Antalya’ya ailesiyle birlikte tatile gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Alanya’da dondurma yedi, çocuklara bayram harçlığı dağıttı. Bir süre sonra cebinde parası biten Davutoğlu’nun imdadına korumaları yetişti.

Taşkent- Mahmutlar yolunda bekleyen bir grup Ak Partili, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve ailesini dondurma yemeye davet etti. Bakan Davutoğlu, daveti kabul etti. Kendisini ‘Kuşyuvası Mimarı Sayın Bakanımız, Mahmutlar size minnettardır’ yazılı dövizle karşılayan küçük kızla yakından ilgilenen Davutoğlu dövizi makam aracında oturan eşi Sare Davutoğlu’na gösterdi. Araçtan inen Sare Davutoğlu, küçük kıza teşekkür ederek yanağından öptü.

Mahmutlar ilçe olsun

Kendisine donduma ikram etmek isteyen partililerin teklifini kabul eden Davutoğlu, yaklaşık 300 metre uzaklıktaki pastaneye yürüyerek giderken, yol boyunca gördüğü herkesle bayramlaştı. Davutoğlu ailesi sipariş verdikleri dondurmayı beklerken Ak Parti Antalya İl Genel Meclisi üyesi Necati Yıldırım, Mahmutlar’ın ilçe olması konusunda destek istedi. Mahmutlar’ın bir ilçe büyüklüğüne eriştiğini söyleyen Davutoğlu, konuyu değerlendireceğini söyledi.

Parası bitti

Babasının Konya Taşkent’ten Alanya’ya gelerek kundura sattığını kızlarına anlatan Davutoğlu, babasının ticaret yaptığı ortağının Mahmutlar’da olduğunu öğrenince, bir sonraki gelişinde onu ziyaret edeceğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu, eşi ve çocuklarının yanı sıra Mahmutlar Belediye Başkan Vekili CHP’li Murat Can da dondurma yedi. Davutoğlu, daha sonra kendisini karşılayan partililerle vedalaşarak Antalya’ya gitmek üzere makam aracına bineceği sırada bayramlaşmak isteyen çocuklar çevresini sardı. Elini öpen çocuklara 10′ar lira harçlık veren Davutoğlu’nun bir süre sonra cebinde parası bittince korumalarından para istedi. Korumalar 5 liralık banknotları çocuklara dağıttı.

Davutoğlu, kendisini ağırlayan partililer ve çevresindekilerle vedalaştıktan sonra beldeden ayrıldı.