Bavul içinde İspanya’ya sokulan çocuk annesine kavuştu

Çarşamba, 10 Haziran 2015 09:13

Bavul içinde Fas’tan İspanya’ya geçirilirken gümrükte fark edilen Fildişi Sahili vatandaşı sekiz yaşındaki çocuk annesine teslim edildi.

Adou Ouattara adlı çocuk, geçen ay Fas’la komşu, İspanya’nın kendi toprağı saydığı özerk sahil kenti Ceuta’da Faslı bir kadının bavulunda, havasız kaldığı için bitap bir halde bulunmuştu.

Çocuğu para karşılığı taşıdığı belirtilen 19 yaşındaki Faslı kadın gözaltına alınmıştı. Adou Ouattara’nın babası da gözaltına alınmıştı. Ancak babanın yakında kefaletle serbest bırakılacağı belirtiliyor.

150609082623_suiycase_boy_624x351_n_nocreditİspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nda yaşayan annesine teslim edilmeden önce Adou Ouattara’ya DNA testi yapıldı. Ceuta’daki ıslah evi sorumlusu Maria Antonia Palomo, AFP ajansına “Annesi ağladı. Çok güzel bir gün” dedi.

Kanarya Adaları’nda yaşayan babasının, çocuğunu yasal yollardan yanına getirmeye çalıştığı ancak yasada öngörülen kadar parası olmadığı için bu yola başvurduğu belirtildi.

Baba, oğlunun bavul içinde getirileceğinin kendisine söylenmediğini belirtiyor. Çocuğa bir yıl İspanya’da kalma hakkı verildi.

Kaynak: BBC Türkçe