Başpehlivan da dopingli çıktı! Gürbüz’ün ödüllerini geri vermesi gündemde!

Pazartesi, 12 Ağustos 2013 14:25

fft64_mf1590439Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemerin ebedi sahibi olma hakkı kazanan Ali Gürbüz’de de yasaklı maddeye rastlandı.

Eski başpehlivanlardan Ali Gürbüz’ün oğlu olan 25 yaşındaki sporcunun 2 yıl men cezası alması bekleniyor. Ali Gürbüz’ün ayrıca ödüllerini geri vermesi de gündemde.

Vatan Gazetesi’nin haberine göre; Türkiye ‘de yaşanan doping skandalları dur durak bilmiyor. Eski başpehlivanlardan Recep Gürbüz’ün oğlu Ali Gürbüz de yasaklı madde kullanan sporcular kervanına katıldı. Geride kalan son üç yılda üst üste başpehlivanlığı kazanarak altın kemere ebediyen sahip olmayı başaran Gürbüz’ün, TMOK Dopingle Mücadele Komisyonu’nun yaptığı kontrollerde dopingli madde kullandığı anlaşıldı ve kısa zaman içerisinde resmi açıklamanın yapılacağı bildirildi.

Bu durumun güreş çevrelerinde büyük üzüntüye neden olduğu ve Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nın özellikle Kırkpınar ‘a katılan çok sayıda pehlivanda doping görülmesinden dolayı büyük rahatsızlık duyduğu gelen bilgiler arasında.

SAYI ARTABİLİR

25 yaşındaki sporcunun geçtiğimiz ay gerçekleşen güreşler sonunda sahip olduğu altın kemer de dahil olmak üzere kazandığı bütün ödüllerin geri alınması ve kendisine de 2 yıl ceza gelmesi bekleniyor.