“Basın özgürlüğü, tek kişiyle sağlanamaz”

Cuma, 22 Mart 2013 23:50

Dipnot.tv Yazarlar ve Okurlar canlı yayınının bu haftaki konuğu, gazeteci ve yazar Hıfzı Topuz’du. Topuz, gazeteciliğe başladığı yıllardan tarih yazarlığına akan hayatına dair anılarını anlattı.

Basın özgürlüğü, patronların diğer işlerini ilgilendiren maddi çıkarları sebebiyle gerçekleştiğini söyleyen Hıfzı Topuz, yurt içi ve özellikle yurt dışında bu konunun sürekli tartışıldığını, Türkiye için kötü bir imaj sergilendiğini söyledi.

Basın özgürlüğü sorununun tek kişinin iradesiyle çözülemeyeceğini, bunun rejim sorunu olduğunu söyleyen Hıfzı Topuz, bu karamsar günlerin kesinlikle geçeceğini, bir gün mutlaka daha özgür bir ortam olacağını ve dünyada da böyle olduğunu söyledi.

Geleceğin medyasını, sosyal medyada gördüğünü aktaran duayen gazeteci Hıfzı Topuz, buna karşı da bir takım baskı önlemleri alınmasının sürpriz olmayacağını söyledi.

Dipnot.tv canlı yayınlarına siz de katılabilirsiniz. Bunun için Google Plus sayfamızı takip ettikten sonra, Cuma günü saat 21.00’de paylaşacağımız linke veya Dipnot.tv sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayabilirsiniz.

hangout-nasıl-yapılır-yatay