“Başbakan’ın Danışman Kurmayları” kapağıyla Dipnot Tablet’in 147. sayısı çıktı!

Cuma, 10 Ocak 2014 16:38

Dipnot tablet dergide bu hafta yine birbirinden önemli konular çok özel bilgiler ve çarpıcı analizlerle kaleme alınıyor.

Ankara kulisi yazarı Doğu Egesoy, oligarşik danışman kadrosu ifadelerinin üzerine dikkatlerin kesildiği Başbakan’a en yakın isimlerin portrelerini çıkarttı. Hakan Fidan’dan Efkan Âlâ’ya, Yalçın Akdoğan’dan Hüseyin Çelik’e kadar Başbakan’ın yakın kadrosunu ve diğer tüm önemli isimleri Egesoy kaleme aldı. Oligarşik kadro “gölge adamlar” çok özel ayrıntıları ile Dipnot tablette.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nda yapılacak değişiklik yargıda tek adam tartışmalarını ateşledi. Peki gerçekten de öyle mi? Değişiklik teklifinde neler var? Fuat Kahraman dünden bugünde HSYK’da yapılan değişiklikleri yazdı.

Kenan Taş, 34 kişinin hayatını kaybettiği Uludere’de dakika dakika yaşananları kaleme aldı. Uludere soruşturmasında takipsizlik kararı veren Askeri Savcılık, harekat raporunda haberleşme kayıtlarını yayınladı. 34 kişinin ölüm yolculuğu tablet derginizde.

Emiyra Yılmaz bürokraside ve yargıda yaşanan krizle ilgili olarak “Türkiye nasıl kurtulur?” diye sordu; Şeffaflık Derneği Başkanı Oya Özarslan yanıtladı. Yolsuzluk soruşturmasını ve siyasi krizi değerlendiren Özaslan ‘gözden kaçan’ ihale kanununa işaret etti: İstisna halleri kanun dışı bırakıldı, örneğin; kentsel dönüşüm, FATİH projesi, DSİ, TCDD, Karayolları ihale kanunun dışında. Devletin toplam alım satımlarının %45′i ihale sisteminden dışarıda… “Hesap vermeye izin vermeyen sistem bizimkisi” dedi. “Türkiye Nasıl Kurtulur” yazısında okuyun.

Wings ile bu hafta Japonya’nın başkentine multimedya bir tura ne dersiniz? Nerede kalınır? Nerede eğlenilir, ogün ogün ne yenir? hepsi Wing’s ile Tokyo’da.
Dipnot Tablet sinema yazarı Ali Arıkan bu hafta İstanbu’da Japon gülleri başlıklı yazısında 11-15 Ocak tarihleri arasıdna İstanbul’daki Japonya başkonsolosluğunda yapılacak olan Japon Filmleri Festivali’ni yazdı. Japon sinemasını Ali Arıkan’dan dinleyin. Ali Arıkan’ın gösterimde filmleri puanladığı yıldız tablosuna bakmadan da sinema bileti almayın.

Tarhan Gürhan “Çocuklar Bitmez” başlıklı yazısıda Yapı Kredi Yayınları tarafından yeniden basılan Ara Gülerin fotoğrafları, Turhan Selçuk’un çizimleri Yaşar Kemal’in sokak çocukları ile yaptığı röportajların bir araya getirildiği “Çocuklar İnsandır” kitabını anlattı.

İldem Wilson bu hafta “Obama’ya Psy’ya ve 2 penisli adama sorusu olan?” başlıklı yazısında Reddit’in Ask Me Anything fasıllarını anlattı. Çoktan kendi gazeteciliğini yapmaya başlayan sosyal medya artık röportajlarını da mı kendi yapacak? Dipnot Tablet’in yeni sayısında.

Beyaz Cennet Uludağ? Bir kez daha düşünün. Uludağ’ın beyazlar altında gizlenen edişe verici halini Barış Çunguroğlu yazdı.

Hepsi ve daha fazlası Dipnot Tablet derginin 147. sayısında! Hem de ücretsiz!iPad’inize ücretsiz indirmek için;

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

Android tabanlı tabletinize ücretsiz indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dipnot.dergi&hl=tr