Başbakan’dan rica: Ağladığım yerleri çıkarsınlar lütfen!

Salı, 23 Nisan 2013 14:13

http://www.youtube.com/watch?v=phpjt9xpNVk

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan koltuğunu 5. sınıf öğrencisi Nermin İrem Kocakalay’a devretti.

23 Nisan kutlamaları nedeniyle Başbakan Erdoğan’ın koltuğuna bu yıl Mersin’den gelen 5. sınıf öğrencisi Nermin İrem Kocakalay oturdu. Minik başbakan heyecanlanınca gözyaşlarını tutamadı.

KÜÇÜK BAŞBAKAN AĞLADI
Küçük kız, “Çok heyecanlandım, devam edemeyeceğim” deyince Erdoğan’ın cesaretlendirmesiyle konuşmasına ağlayarak devam etti.

Küçük başbakan, arkadaşlarına ders sürelerinin kısalmasının doğru olmayacağını söyledi ve arkasından ağlayarak gördüğü bir rüyayı şöyle anlattı: “Dün akşam bir rüya görmüştüm. Etrafı bolluk içinde ülkeye başbakan olmuşum. Elimde sihirli değnek var. Her çocuğun oynayabileceği sokak parkları yapmışım ki oynayıp mutlu olan çocuklar büyüyünce mutlu olsunlar. Okullarını bitirtenlerin hemen iş bulmasını sağlamışım. Spor müsabakalarında kavga edenlere küsmüşüm.”

Basın mensupları konuşmasının ardından minik başbakana sorular yöneltti. Bir basın mensubunun “Zirvedeki koltuk değişimlerinin son olacağı söyleniyor? Siz son olsun ister misiniz?” sorusuna Başbakan Erdoğan da kayıtsız kalamadı ve “O bir dedikoduydu. Benden böyle bir açıklama olmadı. Ben görevde olduğum sürece her 23 Nisan’da bu koltuğu paylaşırım” dedi.

“BAŞBAKAN AMCA O GÖRÜNTÜLERİ YAYINLAMASINLAR”

Başbakan Erdoğan ile Nermin İrem arasında zaman zaman ilginç diyaloglar da yaşandı. Kameralar önünde ağlayan minik başbakanın bir ricası vardı. Ağladığı görüntülerin yayınlanmasını istemeyen minik başbakan, “Başbakan amca n’olur gazeteciler ağladığım görüntüleri yayınlamasın” dedi. Erdoğan da bu isteğe, “Ne olacak canım ben de zaman zaman kamerlar önünde ağlıyorum” şeklinde yanıt verdi.