Başbakan muhabire bayram harçlığı verdi! Gazeteciler fikir ayrılığına düştü!

Salı, 15 Ekim 2013 13:57

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bayram namazını İstanbul Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde kıldı. Namazdan sonra ise kendisini gazeteci ordusu bekliyordu. Cami çıkışı mikrofonları boş çevirmeyen Başbakan Erdoğan çözüm sürecinin tıkandığını söyleyen BDP’nin bu tutumunu eleştirdi ve İmralı görüşmeleri konusunda uyarı yaptı.

Başbakan’ın konuşmasının sonunda yaşanan bir olay bu açıklamalarının önüne geçti. TGRT Haber muhabiri Sultan Akten “bayram sabahı annemizi babamızı değil sizi bekledik. İlk sizin bayramınızı kutluyorum ve sizden bayram harçlığı rica ediyorum” deyince herkes kahkahaya boğuldu. Başbakan Erdoğan da Akten’in isteğini geri çevirmeyerek 200 lira bayram harçlığı verdi.

Bu olay bir anda gündemin en çok konuşulan haberi olurken Akten’in davranışı da tartışma konusu oldu. Kimileri Akten’i yandaş olmakla suçlarken, kimileri bunun gazetecilikle alakası olmadığını söyledi, kimileri ise muhabirin yaptığı hamlenin adını duyurmak için akıllıca olduğunu savundu.

Dikkat edilmesi gereken de bir nokta var ki Akten bu hamleyi yapacağını daha Başbakan’ı beklemeden bir kaç saat önce Twitter’daki hesabından yazmıştı. Tartışmalar sosyal medyada hızla büyürken muhabir Sultan Akten yine attığı bir tweetle kendini savundu. İşte olay yaratan muhabirin o tweetleri:

aaaa