Başbakan Ergin Saygun’u ziyaret etti

Cumartesi, 9 Şubat 2013 13:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ergin Saygun’u hastanede ziyaret etti.

Balyoz davası kapsamında 18 yıla çarptırılanOrgeneral Ergin Saygun’un hastalığı nedeniyle tahliye edildi. Dün ailesine geçmiş olsun telefenu açan Başbakan Erdoğan, bugün de hastaneye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, güne tedavi gören işadamı Enver Ören’i ziyaret ederek başladı. Erdoğan aynı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Müslüm Gürses’in de sağlık durumu hakkında bilgi aldı ve yakınlarıyla görüştü.

Bu ziyaretlerin ardından Erdoğan’ın rotası Ergin Saygun’un yattığı Halkalı’daki Mehmet Akif Ersoy Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahi Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Başbakan Balyoz davasından 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Ergün Saygun’u ziyaret etti.

Orgeneral Ergin Saygun kimdir?
Ergin Saygun, 1946 yılında İstanbul’da doğdu. Saygun, 1966 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1967 yılında Topçu Okulu’ndan mezun oldu.

Ergin Saygun, Genelkurmay İkinci Başkanlığı ve 1. Ordu Komutanlığı görevlerinde bulundu. Orgeneral Saygun, 2009 yılında emekliye ayrıldı.

TSK Üstün Hizmet Madalyası sahibi olan Ergin Saygun, Bayan Nermin Saygun ile evli olup iki çocuğu vardır.

Balyoz davası kapsamında hakkında yakalama kararı çıktıktan sonra GATA’da 13 ay yatmış arkasından 14 Mart 2012 tarihinde tutuklanmıştır.