Başbakan Erdoğan’dan “Müslüm Gürses” yorumu

Pazar, 3 Mart 2013 12:34

muslum-gursesin-saglik-durumu-2111121200_lMüslüm Baba 4 aydır verdiği mücadeleyi kaybetti.

Yaklaşık 4 aydır yoğun bakımda tedavi altında tutulan Müslüm Gürses’in doktorundan açıklama geldi. Bypass ameliyatı olmak için hastaneye yatan ve ameliyat sonrasında akciğer problemi yaşayan Müslüm Gürses, 4 aydır yoğun bakımda uyutuluyordu. Ünlü sanatçı bugün tedavi gördüğü Memorial hastanesinde hayatını kaybetti.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Müslüm Gürses’in sabah saat 8.30′da hayatını kaybettiği belirtildi.

Müslüm Gürses’in vefatının ardından Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener’den bir açıklama geldi. Şener, ”Zor bir süreçti. Bu sabah tansiyonu düştü. Kalp durması gelişti. Yapılan müdahalelere rağmen maalesef sabah saatlerinde kaybettik. Muhterem Nur Hanım’a başsağlığı dileklerimizi iletmek için kendisini bekledik. Ona başsağlığı dileği ilettikten sonra da bu açıklamayı yapıyoruz. Allah sevenlerine sabır versin ve başımız sağ olsun” dedi.

Yarın Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek törenin ardından Teşvikiye Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak. Gürses, Zincirli Kuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Müslüm Gürses’in ölümüne ilişkin, ”Gençliğin ‘Müslüm Baba’ diye iltifat ettiği Müslüm Gürses’e Allah’tan rahmet diliyorum. Hepimiz faniyiz. Yarın ebediyete intikal edecek gibi yaşamalıyız.” açıklamasında bulundu.