Başbakan Erdoğan: Üç çocuk için kimseye silah dayamıyoruz

Perşembe, 8 Ağustos 2013 17:26

6M701Başbakan Erdoğan, 3 çocuk tavsiyesiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi. Erdoğan, “Ben sadece bir başbakan olarak en az 3 çocuğu tavsiye ediyorum. Bu benim en doğal hakkımdır. Kimseye kalkıp da silah dayamıyoruz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın bayramlaşma töreninde konuştu.

Erdoğan, “Hani, ‘Bizim yaşam tarzımıza karışıyor. Nereden çıktı bu üç çocuk meselesi’ diyorlar. Böyle bir yasa yok. Ben sadece bir başbakan olarak en az 3 çocuğu tavsiye ediyorum. Bu benim en doğal hakkımdır. Kimseye kalkıp da silah dayamıyoruz.

Ben bu davaya gönül vermiş hanım kardeşlerime diyorum ki en az üç çocuk gelin bu millete hibe edin, lütfedin diyorum. Bu milletin güçlü olması lazım o da insan denilen o şerefli mahluktan geçiyor. Ha yapmayacak, yapmasın. Öyle bir derdimiz yok. Böyle bir yasa getirmedik. Bunu Putin söylediğinde oluyor da Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan söylediğinde neden rahatsız oluyorsun.

AK Parti 76 milyonun partisi olmaya devam edecek” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, “Birileri Mısır’daki haksızlığı görmeyebilir. Birileri Mısır’da yaşanan zulmü, Mısır’daki katliamları görmezden gelebilir. Birileri, Mısır’daki darbeye ‘darbe’ demekten bile imtina edebilir. Biz, Mısır’daki kardeşlerimizi görüyor, onların acısını yüreğimizde hissediyor, onların haklı mücadelesini gönülden destekliyoruz” dedi.