Başbakan Erdoğan: Polisimiz hedef gösteriliyor, eylemcilerin sırtı sıvazlanıyor

Perşembe, 25 Temmuz 2013 09:00

catsBaşbakan Erdoğan, “Aylardır, her türlü vandallığa, hukuksuzluğa, şiddete karşı mücadele eden sabırla tahammül eden polisimiz hedef gösteriliyor, eylemcilerin sırtı sıvazlanıyor” dedi.

Başbakan Erdoğan, Ankara’da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde verilen iftar yemeğine katıldı.

Başbakan Erdoğan, “Biz bugün polisimizle gurur duyuyoruz, iftihar ediyoruz. Bugün Batı, AB başta olmak üzere diğer batıcı ülkeler dahil olmak üzere onların polislerinin vatandaşlarına yaklaşım tarzları bizim artık çok gerimizde kalmıştır. Bizde şefkat eli vardır, onlarda ise demir yumruk vardır ama bunlar kampanyalarını iyi yapıyor, sesleri iyi çıkıyor ve Türk polisimizi karalamak için ellerinden geleni yapıyor. Onlar ne yaparsa yapsın biz emin adımlarla hukuk içerisinde kalmak suretiyle hukukun sizlere verdiği yetkiyi azami ölçüde kullanmakla bu ülkede özgürlüklerin de demokrasinin de koruyucusu olacaksınız” dedi.

Erdoğan, “Biz, haksız, temelsiz, mesnetsiz iftiralara kulak asmayız. Bu ülkenin polisine, özbeöz evladına utanmadan, sıkılmadan, yüzü kızarmadan küfreden beyni felçli zihniyete değil, milletin hissiyatına bakarız” diye konuştu.

Başbakan, “İstisnai hataların bütün bir teşkilata mal edilmesine biz rıza göstermeyiz. Polis teşkilatımızın da bu saldırılar karşısında başı dik durmasını, bu saldırılar karşısında moralini hiç ama hiç bozmamasını rica ediyorum. Sizin için önemli olan kimin ne dediğinden ziyade, milletin ne dediğidir, hissiyatıdır. Yasalar dahilinde, milletin hissiyatı dahilinde vazifenizi kararlılıkla sürdüreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, “Bu ülkenin polisi, bu devletin ne kadar sahibiyse Bingöl’ün bir mezrasındaki vatandaş Ahmet amca da o kadar sahibidir, aralarında hiç fark yoktur. Biz, 76 milyon hep birlikte bu ülkenin sahibiyiz. Polis farklı, asker farklı, bekçi farklı, memur farklı değil, bu devlet karşısında hepsi de eşit konuma sahiptir” şeklinde konuştu.