Başbakan Erdoğan: Milletin kasasından çalan varsa …

Salı, 24 Aralık 2013 23:08

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük Pakistan ziyareti dönüşünde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda AK Partililer ve çok sayıda vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı. Erdoğan burada kendisini karşılayanlara bir konuşma yaptı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

MİLLET ZİLLET

Bu yolculukta hele hele 17 Aralık’ta hükümetimize karşı yapılan bu operasyonlarda bilesinizki bunun perde arkası milli iradeyedir, milletedir. Burada bir tercih var. Ya millet ya zillet. İnanıyorum ki millet diyenler kazanacak. Zillete talip olanlar yine kaybedecek.

BEDDUAYA LANET DUAYA DAVET

Bize, Bosna’nın, Şam’ın, Kahire’nin, Bağdat’ın, Myanmar’ın, 76 milyonun içerisinde başı yaşmaklı gözü yaşlı ninelerin duaları yeter. Bu akşam buradan, ‘bedduaya lanet duaya davet’ diyorum. Biz beddua ile değil, dua ile emrolunduk. İnanlar birbirlerine karşı dua ile emrolunmuşlardır, beddua ile değil. Biz bu yolda bugüne kadar hep millete efendi olmak için değil, hizmetkar olmak için mücadele verdik.

HUKUK DA BİZ DE SORARIZ

Milletin, tüyü bitmemiş yetimin eğer hakkını milletin kasasından çalan varsa bunun hesabını bizde hukuk da sorar. Bunun hesabını anamuhalefetin genel müdürü soramaz. Önce o genel müdürlük yaptığı dönemlerin hesabını versin. Onun hesabını veremeyenler Rahşan affıyla dışarda gezenler bunun hesabını soramaz.

TUZAK

Onlar tuzaklarını kurmaya devam etsinler ama halkın ve hakkın tuzağından daha güçlü tuzak yoktur. Sabırlı olacağız bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Daha çok kenetlenmeye gayret edeceğiz.