Başbakan Erdoğan bugün Kuzey Afrika’dan dönüyor

Perşembe, 6 Haziran 2013 10:41

erdogan_evet_oyu_alacagimizi_dusunuyorum_h25859Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı protestolarının ortasında çıktığı Kuzey Afrika ziyaretinden bugün dönüyor.

Erdoğan’ın Türkiye saatiyle 21.00′de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda olması bekleniyor.

Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Erdoğan’ın dönüşünde çok kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanacağı yolundaki haberlerle ilgili olarak A Haber’e açıklamasında “Başbakan’ın gövde gösterisine ihtiyacı yok. Karşılamaya gitmeyin” dedi.

Çelik, vatandaşları sağduyulu olmaya çağırdı.

AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ise Erdoğan’ı karşılama programları olmadığını ancak partililerin “doğal bir refleks gösterebileceğini” söyledi.

Erdoğan Afrika ziyaretine çıkmadan önce yaptığı açıklamalar, polisin Taksim Gezi Parkı’nda oturma eylemi yapan gruba sert müdahalesinden sonra Türkiye’nin bir çok yerinde sokağa dökülen kitleleri öfkelendirmişti.

Erdoğan eylamcileri “çapulcu” olarak nitelemişti. Başbakanı “Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz bu ülkenin en az yüzde 50′si var. Ve biz onlara diyoruz ki aman sabırlı olun” demişti.

Gezi Parkı’nda kandil

Gezi Parkı’nda dün gece binlerce kişi Miraç Kandili’ni kutladı. Gece meydanda Kuran okunurken protestocular için dua edildi.

Protestocular, gün boyunca Taksim’e gelenlere kandil simidi dağıttı.

Tags