Barlas’la Toker arasında ‘Gezi’ atışması

Çarşamba, 28 Mayıs 2014 14:22

Gezi Parkı protestolarının birinci yıldönümü yaklaşırken, Twitter’da Cemil Barlas ve LDP Genel Başkanı Cem Toker arasında Gezi atışması yaşandı.

Haberx.com sitesi sahibi ve Sabah Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas’ın oğlu Cemil Barlas, bugün kişisel twitter hesabından yaptığı bir paylaştım ve o paylaşıma LDP Genel Başkanı tarafından verilen yanıtla gündeme oturdu. Barlas’ın Twitter hesabından yaptığı, ‘RTE aynı RTE, Türkiye aynı Türkiye… Ama geziciler ortada yok… Demek ki gaz insanı akıllandırıyor…’ şeklinde yaptığı paylaşıma cevap LDP Genel Başkanı Cem Toker’den geldi. Barlas’a ‘Gezi aynı Gezi, ağaçlar aynı ağaçlar ama ortada Kışla yok, demek ki sokak da siyasetçiyi akıllandırıyor’ diyen Toker’in paylaşımı kısa süre içerisinde onlarca paylaşım aldı.

Paylaşımlarına ‘Kışla zaten yoktu.. Hava alanı, kanal, köprü ve RTE tam gaz devam…’ şeklinde devam eden Cemil Barlas’a Toker’den yanıt gecikmedi. Başbakan’ın Haziran 2013′te söylediği bir sözü hatırlatan Toker; “Topçu Kışlası da yapılacak, cami de yapılacak, isteseniz de yapılacak,istemeseniz de yapılacak” paylaşımında bulundu. Barlas ise, ‘daha yayalaştırma projesi de bitmedi.. Eninde sonunda yapılacak..’ tweetiyle argümanına devam etme yoluna gitti.

fft16_mf2199104 (1)