Barış Çunguroğlu yazdı: ” 1.SEAM ACADEMY WORKSHOP CONFERENCE 2016″

Perşembe, 27 Ekim 2016 11:33

TSCV yararına düzenlenen, 1.SEAM Academy Workshop Conference İstanbul

Bu hafta yazımı paylaşmak için birkaç gün geciktim. Ama gecikmemin özel ve geçerli bir sebebi de var tabi.

Bu hafta TSCV adına, kurucusu olarak bulunduğum SEAM Academy eğitim kurumunun gerçekleştirdiği 1. SEAM ACADEMY WORKSHOP CONFERENCE 2016 vardı.

Bu konferansın özlelliği, SEAM Academy eğitimlerinde bilimin ışığında öğrencilere verilen fakat işin ehilleri “Profesörleri” tarafından anlatılması gereken uzman konuların bire bir olarak öğrenciler ile buluşmasını sağlayarak bilgi alışverişinde bulunmaktı.

Bugüne kadar Türkiye’de gerçekleşmeyen bir organizasyon hazırlığı tam 5 ay sürdü. Ülkemizin ve Dünyanın önde gelen markaları ve değerli profesörlerinin bir araya geldiği bu organizasyona SEAM Akademiden eğitim almış sınırlı sayıda 200′ün üzerinde eğitmen katıldı.

Ülkemizde başarılı yerlerde olan eğitimlerimiz ve aynı zamanda işletme sahiplerine verilen teknik bilgilerin yanı sıra, sponsor olan firmaların katkıları ülkemizde eğitmenlere verilmesi gereken değeri bir kez daha ortaya çıkardı.

Konferans konuşmacıları arasında, Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi doktorlarından sayın Prof. Dr. Tolga Aydoğ, Florance Nightingale Hastanesi fizik tedavi bölüm direktörü sayın Prof. Dr. Füsun Uysal, Acıbadem Sporcu sağlığı merkezi Oprt. Dr. Sayın M.Berkin Toker, Milli takımlar uzman sporcu diyetisyeni sayın Cenk Özyılmaz, Miha Bodytec Türkiye distrübitörü ve başarılı işletmeci sayın Muhittin Kaan Kocatepe, Pole Fitness branşı uzman eğitmeni sayın Burcu Yüce, Doula Özge Dündar Taşkın, Acıbadem sporcu sağlığı merkezi elit atlet performans antrenörü sayın Celal Başoğlu ve uluslararası eğitmenlerden sayın Orcun Cinpir ve Didem Zeybek katılan öğrencilere muhteşem anlar yaşattı.

Ülkemizin yetiştirdiği profesyonel hocalar olunca yüksek bir katılım sayısı sağlanarak 16 Ekim 2016 tarihinde planlanan bu konferans Sabancı Müzesinde gerçekleşti.

Tüm katılım geliri TSCV’na bağışlanan bu organizasyonda, katılım engeli olan her çocuğumuz için biraz da olsa farkındalık yaratılmaya çalışıldı.

Sosyal bilinci arttırmak amaçlı konferansa konuşmacı olarak katılan sevgili Ahu Yağtu ve Nefise Karatay’da gelen katılımcı eğitmenlere teşekkürlerini sunarak, bu tarz organizasyonlara daha fazla destek vermeleri ve sık sık tekrarlamaları konusunda motive eden konuşmalarda bulundu.

ara görsel

Konferans sonunda toplanan bağış engeli olan bir çok çocuğumuzun eğitimi için harcanması üzerine TSCV yetkililerine bağışlanarak güzel bir çalışma gerçekleştirildi.

Kurucusu bulunduğum bu okulun yapmış olduğu bu sosyal sorumluluk projesinde gücüm el verdiği sürece her sene tekrarlamaya çalışacağımı ve katılan eğitmen arkadaşlarımı güncel bilgiler ile hep ileri götürmek için çabalayacağımı kendime hedef olarak seçmiş bulunmaktayım.

Şükürler olsun ki mutlu bir haftasonunun ardından işimi büyük bir huzur ve zevkle yapmanın keyfini yaşayarak işlerime kaldığım yerden devam edeceğim.

Bu organizasyona destek veren herkesi canıgönülden kutlar nice sosyal bilinci arttırmaya çalıştığımız güzel projelerin içerisinde beraber olmak ümidi ile her hocama ve eğitmen arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunarım.

Uluslararası Türk eğitmeni
Barış Çunguroğlu