Banksy New York’ta gözaltına mı alındı?

Perşembe, 24 Ekim 2013 12:06
Banksy cancelled

Banksy hergün yeni bir haber ile gündemde kalmayı başarıyor. Ekim ayı boyunca New York’ta ‘Better be Out than In” projesi kapsamında hergün yeni bir çalışma ile karşımıza çıkan İngiliz sokak sanatçısı Banksy merakla beklenen işlerini tek tek web sitesine ekliyordu. Banksy bugün websitesinde yazdığı bir mesaj ile kafaları karıştırdı.

Web sitesine 23 Ekim “Polis faliyeti nedeni ile bugün sanat iptal edildi” yazan Banksy’nin göz altına alındığı söyleniyor. Yasalara aykırı olan graffitileri nedeni ile polis tarafından aranan Banksy’nin göz altına alınabileceği biliniyordu. Sanatçının websitesine eklediği bu mesaj ise bu şüpheleri daha da güçlendirdi. New York Polis Departmanı ise Banksy’nin tutukalanmadığını söyledi. Sanatçıya yüklü bir ceza kesilmiş olabileceği de söylentiler arasında.

Bansky 1 Ekim’den beri hergün New York’lulara bir işini daha hediye ediyor. Fakat bu bir ay içerisinde New York sakinlerinden hiç de iyi tepkiler almadı. Sokak resimlerinin hemen hepsi tahrip edilirken, geçtiğimiz günlerde New York belediye başkanı Michael Bloomberg de “insanaların ev ve işlerlerine zarar veren bir şey benim sanat anlayışıma uymuyor” demişti.