Balotelli meşhur pozunun heykelini diktiriyor

Çarşamba, 27 Şubat 2013 16:46

balotelli3_E0JOKİtalyan futbolunun yaramaz çocuğu Mario Balotelli, ilginç bir girişimde bulundu. Balotelli meşhur olan bu pozunun heykelini kendi evine dekoratif amaçlı diktirip ölümsüzleştirmek istiyor.

Sıra dışı davranışlarıyla adı “futbol dünyasının yaramaz çocuğu” diye çıkan Mario Balotelli, bir kez daha manşetlerde.

Kendi heykelini diktiriyor!

Ocak ayı transfer döneminde Manchester City’den Milan’a transfer olan İtalyan yıldızın, yeni taşındığı eve kendi heykelini yaptırdığı ortaya çıktı.

Balotelli’nin heykelini yapan heykeltraş, Brescia’da yayın yapan yerel bir gazeteye konuyla ilgili detayları aktarırken, yapım aşamasında oyuncunun fotoğraflarından yararlandığını dile getirdi.

Hiç tanışmadığı Balotelli’den ücretini peşin aldığını ifade eden heykeltraş, genç oyuncunun Euro 2012 Yarı Finali’nde Almanya’ya karşı attığı golün ardından sergilediği sevinç gösterisini ölümsüzleştireceğini dile getirdi.

Balotelli’nin, iki elini yanına alıp yumruklarını sıkarak göğüs kaslarını gösterdiği gol sevincini heykele dönüştüreceğini belirten heykeltraş Livio Scarpella, “Onu antik zamanlardaki bir atlet gibi hayal ettim. Bronz renkte olacak heykel, klasik ile popüler tarzın bileşimini yansıtacak” diye konuştu.

NTV Spor