Balkan Ekspresi ve Avrupa Gönüllü Hizmeti Avrupa Rüyası’nda!

Pazartesi, 15 Temmuz 2013 10:00

Avrupa Rüyası Dipnot.tv canlı yayınında Balkan Ekspresi’ni, Avrupa Gönüllü Hizmeti’ni ve Yüksek Lisans fırsatlarını konuştuk!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Balkan Ekspresi Projesi’yle 12 günde 7 ülkeyi (Macaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Romanya) trenle gezen Çiğdem yaşadıklarını ve izlenimlerini bizlerle paylaştı. Daha önce de Almanya’da Erasmus yaptığını belirten Çiğdem, 30.000 başvuru arasından seçilen 120 kızla yaptıkları tren seyahatinin inanılmaz bir deneyim olduğunu söyledi.

Osmanlı mirasının sosyal ve mimari kalıntılarından oldukça etkilendiklerini belirten Çiğdem, sanki Türkiye’de seyahat ediyormuş izlenimine kapıldıklarını söyledi.

Ege Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi’ni tamamladıktan sonra İsveç Enstitüsü’nün sağlamış olduğu burs imkanıyla İsveç’te Master yapan Hüseyin, öğrencilerin çekinmeden bu tür fırsatlara başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi. İsveç diğer ülkelere nispeten biraz daha pahalı olduğunu belirten Hüseyin, çalışma imkânının olmadığı takdirde orada geçinmenin oldukça zor olduğunu iletti.

Siz de Dipnot.tv’nin Avrupa Rüyası canlı yayınına katılabilir, merak ettiklerinizi sorup, yaşadıklarınızı veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Pazartesi akşamı saat 22.30′da FacebookTwitter ve Google Plus sayfalarımızdan yayınlayacağımız linke veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna, Google Plus hesabınız açıkken tıklamak!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay