Bakkalda sergi var, koşun!

Çarşamba, 24 Eylül 2014 18:00

2011’den beri İstanbul, New York gibi birçok şehirde gezici sergiler sunan Protocinema’nın son durağı Beyoğlu’ndaki Özge Bakkaliye oldu. Yine adından çok söz ettirecek bu sergide genç sanatçı Atalay Yavuz’un gündelik malzemelere yaptığı müdahaleleri ve onları başkalaştıran çalışmalarını göreceğiz. Bir bakkalı seçmelerindeki sebep ise çağdaş sanatı, gündelik malzemeler ile yan yana getirmek.

Sergide Yavuz’un Strata, Prozac, Nightblue isimli çalışmaları yer alacak. İşler hakkında çok detaya girip kafanızı karıştırmayalım, gidip görmekte fayda var. Ama ipucu isterseniz bu gündelik malzemeler ve mekanlarla olan ilişkilerimiz ve kendi varoluşumuzu nasıl kavradığımıza dair cevaplar içeriyor.

Serginin şöyle de bir güzelliği olacak; Bakkaldan ekmeğinizi, çikolatanızı, suyunuzu, sütünüzü alırken bir yandan da sergiyi görme şansınız olacak. 18 Ekim’e kadar da vaktiniz var, ajandanıza hemencik not edin. Her zaman göreceğiniz bir şey değil. Sergi hakkında daha fazla detay bilmek isterseniz diye; http://www.protocinema.org/

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play