“Bakar mısın, bekle beni” Bu söz için hapis istemiyle dava açıldı!

Cuma, 4 Ekim 2013 09:30
a2008-0833

İstanbul’da genç bir kadın, metrobüs durağında yürürken kendisine ”Bakar mısın, bekle beni” diye seslenip, takip eden kişi hakkında şikayetçi oldu. Güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkılarak yakalanan 20 yaşındaki R.U. hakkında bir yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 

Hazırlanan iddianamede, mağdur E.D.’nin (29) geçtiğimiz Ağustos ayında Zincirlikuyu metrobüs durağından metrobüse binip, Altunizade metrobüs durağında indiği ve Acıbadem istikametine doğru yürüdüğü sırada R.U. (20) tarafından takip edildiği belirtildi.

R.U.’nun E.D.’yi takip ettiği esnada arkadan seslenerek, ”Bakar mısın, bekle beni” şeklinde cümleler kurduğu ifade edilen iddianamede, “Mağduru bir süre takip ettiği, E.D.’nin bir sitenin güvenlik noktasına yaklaştığı sırada şüphelinin kaçarak oradan uzaklaştığı anlaşılmıştır” denildi.

‘SUÇ ŞİKAYETE BAĞLI’

R.U.’nun mağdur E.D.’yi takip ederek ve seslenerek genç kadının huzurunu bozduğunu bu eylemin şikayete bağlı bir suç olduğunu belirten savcılık, E.D.’nin uzlaşmak istemediği ve şikayetçi olduğunu kaydetti.

R.U. hakkında ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ suçlamasıyla 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. R.U. önümüzdeki günlerde Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

ZANLININ SABIKA KAYDI KABARIK ÇIKTI

Kısa sürede belirtilen adrese gelen Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şüpheliyi gözaltına aldı.

R.U.’nun yapılan incelemelerinde daha önce de uyuşturucu kullanmak, gasp, hırsızlık ve yaralamadan kaydının bulunduğu öğrenildi.

KAPKAÇ VE TACİZ ŞİKAYETLERİ ARTTI

Öte yandan geçtiğimiz Ağustos ayında polis ekipleri kapkaç ve taciz şikayetlerinin artması nedeniyle çevrede bulunan kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

Tespit edilen şüphelinin görüntüleri polis ekiplerine dağıtıldı.

İddiaya göre, metrobüsten inen E.D. isimli kadın yürürken takip edildiğini fark etti ve Üsküdar Altunizade’de bulunan bir sitenin güvenlik görevlisinden polisi aramasını istedi. Güvenlik görevlisi şort ve parmak arası terlik giyen bir kişiyi polislere bildirdi.