Bakanlardan ortak Reyhanlı açıklaması

Cumartesi, 11 Mayıs 2013 22:10

5Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde iki bombalı aracın infilak etmesi sonucu 43 kişi yaşamını yitirdi, 53 yaralı da hastanede. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve İçişleri Bakanı Muhammet Güler Hatay’daki kriz masasında son durum ile ilgili bir açıklama yaptı..

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Reyhanlı’daki patlamayı gerçekleştiren kişilerin örgüt bağlantısının tespit edildi dedi ve ekledi: “Saldırganlar Suriye’deki rejim ve istihbarat yanlısı örgüte bağlı.”

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Reyhanlı ilçesindeki patlamalarla ilgili, “Olayın faillerinin tespitiyle ilgili çalışmalar büyük oranda tamamlanmıştır. Failler yurt içinden..

Saldırıyı düzenleyen örgüt ve mensuplarının Suriye’deki rejim yanlısı El Muhaberat örgütüyle bağlantılı oldukları belirlenmiştir. Örgüt de bellidir, kişiler de büyük oranda bellidir. Plaka tespitleri vesaire yapılmıştır. Menfur hadisenin Suriyeli sığınmacılarla, Suriye muhalefeti ve Suriyeli sığınmacılarla ilgisinin olmadığı kesindir” dedi.