Bakan ile lise öğrencisinin ilginç diyaloğu: Sen gaza gelme

Pazar, 2 Haziran 2013 14:57

eroglu_7878Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, basın toplantısının ardından Devlet Su İşleri tarafından yapılan aralarında Konya İçme Suyu İsale Hattı’nın da bulunduğu 42 tesisin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Derbent Belediye Başkanı Hadi Acar, açılış ardından Eroğlu’na el dokuması hediye ettiği sırada, İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’na destek çıkmak isteyen Konya Lisesi öğrencisi Selin Üstündağ, koşarak platforma çıkmak istedi. Liseli kıza, korumaları müdahale ederek onu engelledi. Genç kız merdivenlerde sendelerken Bakan Eroğlu, korumalarına, “‘Bir dakika arkadaşlar gel bakayım kızım, arkadaş bir dakika gelsin” dedi.

BAKAN İLE PROTESTOCU KIZ ARASINDA DİYALOG

Bakanın korumalarına ayağımı ezdiniz dedikten sonra platforma çıkan Selin Üstündağ, “Sayın bakanım ormanlarımıza sahip çıkalım” dedi. Genç kız ile Bakan Eroğlu arasında geçen diyalog şöyle:

Üstündağ: Ayağımı ezdiler

Bakan: Ama sen bakalım

Üstündağ: Ben doğa severim

Bakan: Biz de seviyoruz

Üstündağ: İstanbul’da zaten AVM var. Her yer AVM, biraz doğa istiyoruz. Her yer zaten apartman, biraz ağaç istiyoruz.

Bakan: ‘Tamam merak etme ağaç dikeceğiz’ deyip genç kızın omuzuna dokundu.

Üstündağ: Gezi Parkımızın elimizden alınmasını istemiyoruz. Biraz doğa istiyoruz.

Bakan: Tamam yavrum ağaç dikeceğiz. Sen dinlemedin önce beni dinle. Nerde okuyorsun sen?

Üstündağ: Burada Konya Lisesi’nde

Bakan: Sen hangi üniversitesin, o zaman şöyle yapalım, liseni organize et bir ağaçlandırma seferberliği yapalım oldu mu hadi bakalım. Sen ağaç kesildiğini biliyor musun orda. Sen gaza gelme, hadi bakalım.