Bakan Günay’ın yerine imzayı kim attı?

Salı, 16 Temmuz 2013 08:54

fft99_mf2929677Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda sahte imza iddiası tartışılıyor. İddiaya göre, Ankara Resim Heykel Müzesi eski Müdürü Ömer Gündoğdu, eski Bakan Ertuğrul Günay’ın yerine imza atılarak görevden alındı.

Müze müdürüyken görevinden alınarak Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde uzman olarak görevlendirilen Ömer Gündoğdu, “evrakta sahtecilik” iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Gündoğdu dilekçesinde, dönemin teftiş kurulu başkanı, şimdi tanıtma genel müdürü olan İrfan Önal’ın hakkında disiplin cezaları öngören ve bakan onayına sunulan soruşturma raporuna Bakan Günay adına imza attığını iddia etti.

Gündoğdu, onaydaki Bakan Günay’ın imzasıyla, orijinal olduğunu savunduğu imzayı savcılığa sundu. Dilekçeyi işleme koyan savcılığın kriminal inceleme yapması bekleniyor.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da o iddiaya, “Ankara’dan ayrıldığım, İstanbul’a gittiğim gün değişiklik yapılmış. Orada bir müfettiş raporuna imza attığımı hatırlamıyorum” sözleriyle destek verdi.

CNN Türk

Tags