Bakan Fatma Şahin: Çocuklar siyaset için kullanılamaz

Cumartesi, 22 Haziran 2013 15:25

1312571373_171849Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AKP mitinginde bir kız çocuğunun elinde görülen ‘Dindar koca istiyoruz’ pankartıyla ilgili konuştu. Şahin, “Hiçbir şekilde çocukların ticari olarak, siyasi olarak kullanılmaması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz” dedi.

Bakan Fatma Şahin’den ‘dindar koca’ yanıtı: Çocuklar siyaset için kullanılamaz

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, AKP mitinginde bir kız çocuğunun elinde görülen ‘Dindar koca istiyoruz’ pankartıyla ilgili soru önergesi için Gaziantep’te konuştu. Bakanlık olarak çocuk hakları konusunda duruşlarının net olduğunu söyleyen Bakan Şahin, “Çocuk hakları konusunda hiçbir şekilde çocukların ticari olarak, siyasi olarak kullanılmaması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz. Bu konuda duruşumuz nettir” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’e gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, beraberinde Gaziantep Valisi Erdal Ata, Ak Parti Gaziantep milletvekillerden Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Sarı ve Abdullah Nejat Koçer ile birlikte Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık’tan çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Şahin, son 1 ayda yaşanan olaylarda Anadolu sermayesinin ve alın terinin ne kadar önemli olduğunu gördüklerini söyledi.

YENİ RAPORLAR BEKLENİYOR

Toplantının ardından gazetecilerin, Bingöl’ün Solhan İlçesi’nde 16 yaşındaki E.A.’nın 5 uzman çavuşun tecavüzüne uğradığı iddiasıyla açılan davaya ilişkin sorusunu yanıtlayan Bakan Fatma Şahin, davasıyla ilgili yeni raporlar beklendiğini belirterek, şunları kaydetti: “Bu konuda bakanlığımız çok ciddi bir şekilde takipçidir ve müdahil olduk. Tutuksuz yargılanmanın kaldırılmasıyla ilgili talepte bulunduk. Valimiz, Başsavcımız çok titiz bir şekilde konuyu takip ediyor.

Biz oraya hem hukuk müşavirlerimizi hem çocuk psikiyatristlerimi ve piskososyal destek verecek uzman arkadaşlarımızı gönderdik. Çocuğumuzu koruma altına aldık. Anne ve babasıyla sürekli istişare altındayız. Bizim tahminimiz, şu anda yeni raporlar bekleniyor. O raporlar da bugünlerde tamamlanmak üzere. Pazartesi-salı, yeni kararın çıkmasını bekliyoruz. Biz bakanlık olarak, bu konuda 125 davaya müdahil olduk, 6′sında en üst seviyeden ceza aldırmayı başardık. Diğer davalar da tamamlanmadığı için takibimiz devam ediyor. Mağdurun ve çocuğun yanındayız, karşıdaki kim olursa olsun. Mağdurun hakkını korumak, Aile Bakanı ve bir anne olarak benim görevim diye bakıyorum.”

‘ÇOCUKLAR İÇİN DURUŞUMUZ NET’

fft64_mf1512359Bakan Şahin, AKP’nin İstanbul Kazlıçeşme’de düzenlediği mitingde küçük bir kız çocuğunun elinde görülen, ‘Ayyaş, çapulcu koca değil, Allah’tan korkan dindar koca istiyoruz’ pankartıyla ilgili CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın verdiği soru önergesi hakkında da konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çocuk hakları konusunda bakanlık olarak duruşlarının net olduğunu söyledi. Bakan Şahin, “Çocuk hakları konusunda; hiçbir şekilde çocukların ticari olarak, siyasi olarak kullanılmaması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz. Kimden gelirse gelsin, hangi fikirden gelirse gelsin, eğer çocuğun yüksek menfaati zarar görüyorsa biz onun da karşısındayız. Bu konuda duruşumuz da nettir” dedi.

Tags