Bakan Faruk Çelik: Adam gibi siyaset yapıyoruz

Pazar, 30 Haziran 2013 11:51

faruk_celikÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, partisinin il danışma kurulu toplantısının ardından Karaköprü Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 23 park, 5 semt pazarı ve kapalı otoparkın açılış törenine katıldı.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Karaköprü Belde Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve bürokratlar ile vatandaşların katıldığı açılış töreninde konuşan Bakan Faruk Çelik, aldanan ve aldatan siyaset yapmadıklarını söyledi. Bakan Çelik, “Biz siyasetçi bir kadroyuz. Politikacı bir kadro değiliz. Başbakanımızın öncülüğünde yola çıkarken politikacı olmayacağımızı, siyasetçi olacağımızı, verdiğimiz sözü tutacağımızı, adam gibi siyaset yapacağımızı, aldanan ve aldatan olmayacağımızı söyledik. Burada 23 park ve semt pazarlarının açılışını yapıyoruz. İstanbul’da birileri neden yürüyor park için yürüyor. Park işini siz Recep Tayyip Erdoğan’a mı öğreteceksiniz? Park nasıl yapılır diye? Parkı görmek istiyorsan o zihniyetin devamı olan Şanlıurfa’ya gel 23 parkın açılışı yapılıyor” dedi.

Konuşmasının devamında barış süreciyle ilgili konuşan Bakan Faruk Çelik, 6 aydır ülkede çatışma ve şehit haberlerinin gelmediğini ifade ederek, şunları söyledi: “6 aydır çatışma ve şehit cenazeleri gelmiyor. Barış var. Biz diyoruz ki Çanakkale ve Sarıkamış’ta dedelerimiz beraber yatıyor. Kürt Mehmet ile Türk Ahmet koyun koyuna yatıyor. Dün nasıl birlikte olduksa yarında birlikte olacağız bizi kimse ayıramayacak. Gelecek yıl ilk kez vatandaşlar kendi Cumhurbaşkanı’nı seçecek.”

Konuşmanın ardından Bakan Çelik ve beraberindekiler kurdeleyi keserek toplu açılışları gerçekleştirdi.