Bakan Çelik, Tatlıses’in doğduğu mağarayı gezdi

Çarşamba, 3 Nisan 2013 08:37

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sanatçı İbrahim Tatlıses’in doğduğu belirtilen mağarayı inceleyerek, “Bu mağaradan çıkıp Türkiye’de belli bir noktaya gelmek kolay hadise değil, herkese nasip olmaz” dedi.

Bakan Çelik, kentteki programı kapsamında, Karakoyun Deresi Kentsel Dönüşüm projesinin temel atma törenine katıldı. Karakoyun Deresi’nin ıslah edilerek Şanlıurfa için önemli bir yaşam alanı haline dönüşeceğini belirten Çelik, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra Vali Celalettin Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve ilgilerle yürüyerek Samsat Meydanı’na geçen Faruk Çelik, buradaki yıkımı başlattı.

Faruk Çelik ve beraberindekiler yıkımın yapıldığı alanın yakınında bulunan ve sanatçı İbrahim Tatlıses’in de doğduğu belirtilen mağarayı inceledi İncelemesinin ardından gazetecilere açıklamada bulunan ve İbrahim Tatlıses’in Türkiye için önemli bir ses olduğunu ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

“Tarihi mekanların yakınında bir mağarada dünyaya geldiğini ve bir müddet burada yaşadığını kendisiyle görüştüğümde bana söylemişti. O günün şartlarındaki tabloyu görüp, bugün Türkiye’nin geldiği yerle mukayese açısından burası son derece önemli. Hepimizin çocukluğunda benzer birçok olay var. Belli ki çileli bir yolculuktan sonra Türkiye’ye mal olmuş sanatçı noktasına gelmiştir, kutlamak gerek. Bu mağaradan çıkıp Türkiye’de beli bir noktaya gelmek kolay hadise değil, herkese nasip olmaz.”

Belediye Başkanı Fakıbaba da söz konusu mekanı düzenleyerek turizme kazandıracaklarını söyledi.

Bakan Çelik daha sonra telefonla aradığı Tatlıses’in sağlık durumunu sorup, söz konusu mağarayı ziyaret ettiğini belirtti.

Tatlıses’in ise mağaranın düzenlenerek turizme kazandırılacak olmasından duyduğu memnuniyeti aktardığı öğrenildi.